Basset gaskoński

0 675

Historia:

Basset gaskoński pochodzi z XVII wieku z Francji. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na zające, króliki i inne małe zwierzęta. Rasa niemal całkowicie wymarła w 1911 roku. Została odtworzona w drugiej połowie XIX wieku przez M. A. Bourbouna. Dziś pełni funkcje psa myśliwskiego i psa do towarzystwa.

Charakterystyka:

Basset gaskoński to zdyscyplinowany, opanowany myśliwy. Wymaga szkolenia i socjalizacji. Dobrze wychowany jest posłuszny, przyjazny i oddany. Dobrze dogaduje się z innymi psami, może więc pracować zarówno w pojedynkę jak i w sforze. Jest wierny i oddany swojemu opiekunowi. Kocha swoją rodzinę. Jest dla niej czułym przyjacielem i opiekunem. To wesoły, szczęśliwy i przyjazny pies. Całkowicie pozbawiony agresji i zaborczości. Dobrze rozumie się z dziećmi. Potrafi się z nimi bawić. Basset gaskoński ma charakterystyczne długie uszy, czarny nos, okrągłe oczy. Jego sierść jest krótka, gęsta pokryta drobnymi, czarnymi i białymi plamami, co sprawia wrażenie umaszczenia w kolorze niebieskim.

Warto wiedzieć:

Basset gaskoński potrzebuje dużo ruchu, dużych przestrzeni, raczej nie lubi miasta.

żródło zdjęcia:
By M.W. Reichert (Eingestellt von Caronna 10:10, 25 January 2006) – http://presperceneige.free.fr/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=533972

Komentarze
Wczytywanie...