Basset artezyjsko-normandzki

0 667

Historia:

Basset artezyjsko-normandzki powstał we Francji. Jest krzyżówką basseta normandzkiego i basseta artezyjskiego d’Artois. Wyhodowano go do polowania w sforze na zwierzynę leśną. Dysfunkcja rozwojowa polegająca na mutacji gończych długonożnych pozwoliła na opracowanie psów wolniejszych, aby podczas polowania nie przegoniły zwierzyny. W Polsce rasa mało znana.

Charakterystyka:

Basset artezyjsko-normandzki to łagodny, serdeczny i cierpliwy pies. Ten niezwykle towarzyski i kontaktowy pies znakomicie wyczuwa nastroje i emocje członków rodziny. Psy bardzo przywiązują się do opiekuna. Lubią spędzać czas z rodziną, potrzebują uwagi i poczucia bezpieczeństwa. Muszą być szkolone i socjalizowane. Mają silną wolę, są uparte i niezależne. Zaniedbane i pozostawione same sobie mogą być destrukcyjne. Lubią zabawy z dziećmi starszymi, ale należy uważać ponieważ mają obniżony próg bólu i nie na wszystkie zabawy pozwalają. Bassety artezyjsko-normandzkie mają umaszczenie trójkolorowe: białe, płowe z czarnym czaprakiem. Mają łapy białe, a skronie z ciemniejszymi znaczeniami.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, są bardzo aktywne. Pielęgnacja nie jest wymagająca, wystarczy szczotkowanie w okresach letnich. Basset artezyjsko-normandzki nie posiada podszerstka, potrzebuje więc zabezpieczenia w postaci sweterka i preparatów przeciw odmrożeniu łap. Źle znosi temperaturę poniżej 15 stopni Celsjusza.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Basset+artezyjsko-normandzki+wikipedia+foto&clie

Komentarze
Wczytywanie...