Barbet

0 683

Historia:

Barbet to starożytny francuski pies wodny, towarzysz marynarski. Według niektórych, stanowi podstawą do innych psów wodnych, takich jak American Water Spaniel i portugalski pies wodny. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa Barbe lub broda, w odniesieniu do jego brodatej twarzy. Choć nikt nie wie na pewno, Barbet może pochodzić także od Briarda, pudla starożytnego azjatyckiego oraz z Afryki Północnej pasterskiego psa, który trafił do Europy. Jest to bardzo rzadko występujący pies.

Cechy charakteru:

Barbet to szczęśliwy, beztroski i żwawy pies sportowy. Jest dowcipny i inteligencki. Barbet może bardzo szybko nauczyć się komend i wykonać je na wysokim poziomie. Cieszy się towarzystwem swojej rodziny. Jest prawdopodobne, że najlepiej nadaje się do życia w domu z dużym, ogrodzonym podwórkiem, radzi sobie także w mieszkaniach, ale musi mieć dużo ruchu i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Barbet kocha moczyć się w wodzie. Jest to średniej wielkości pies z długim płaszczem, który jest czasami kręcony a czasem falisty. Jego duża, lekko zaokrąglona głowa jest zwykle pokryta falowanymi włosami i kudłatą brodą. Ma średniej długości kufę i okrągły nos. Jego silne nogi jak płetwonogi sprawiają, że znakomity z niego pływak.

Warto wiedzieć

Barbet może żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Niektóre mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego. Pielęgnacja Barbet ze względu na długi, płaszcz nie jest łatwa, zabiera trochę czasu i poświęcenia, aby zapobiec maty. Należy go szczotkować codziennie i kąpać okazjonalnie. Jeśli Barbet spędza dużo czasu na dworze, należy mu przyciąć płaszcz, aby zapobiec splątanych loków i zanieczyszczeń.

źródło zdjęcia:
https://www.mascotarios.org/en/barbet/

Komentarze
Wczytywanie...