Bandog

0 4 177

Historia:

Bandog najprawdopodobniej pochodzi z Anglii z XVII wieku. Jego przodkami są mastiff i buldog. W wieku XIX nastąpił znaczny spadek popularności tych psów, ale wiek XX przyczynił się do odnowy rasy Bandog. Skrzyżowano molosa z bulterierem i wyhodowano psa do stróżowania i do walk psów. Rasa ta nie została jeszcze uznana przez FCI.

Charakterystyka:

Bandog to pies przejawiający agresję. Wymaga dokładnej socjalizacji od wczesnego okresu szczenięcego i późniejszego szkolenia. Potrzebuje doświadczonego, stanowczego, konsekwentnego właściciela. Źle wychowany może być nieobliczalny, nieprzewidywalny i niebezpieczny. Za wszelką cenę chce dominować nad właścicielem. Jest to bardzo silny pies, nie uznaje kompromisu. W walce jest zaciekły, ostry i agresywny. Dobrze wyszkolony powinien być spokojny, wierny i oddany właścicielowi. Może być znakomitym psem obronnym. Nie jest dobrym psem rodzinnym, raczej nie toleruje dzieci, brak mu cierpliwości. Bandog to pięknie zbudowany pies. Posiada masywną budowę ciała, dostojną sylwetkę, silne nogi, dużą, silną głowę. Jego umaszczenie może być niemal w każdym kolorze. Trudno jednak mówić o jakimkolwiek jednolitym wzorcu.

Warto wiedzieć:

Bandog potrzebuje silnego psychicznie właściciela. Wymaga szkolenia. Nie powinien mieszkać w mieszkaniu, w mieście. Potrzebuje dużo ruchu, to pies niezwykle energiczny. Powinien przebywać w dobrze ogrodzonym terenie.

źródło zdjęcia:
By HLeeRobinson – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17055508

Komentarze
Wczytywanie...