Australian stumpy tail cattle dog

0 464

Historia:

Uważa się, że Australian Stumpy Tail Cattle Dog to skrzyżowanie Dingo z krótkim psem niewiadomego pochodzenia. Rasa ta została wykorzystana do pilnowania stada bydła i pracy na farmach. Po Kelpie stanowią w Australii najliczniejszą rasę psów.

Charakterystyka:

Australian Stumpy Tail Cattle Dog to energiczny, inteligentny i aktywny pies. Nie jest zadowolony, jeżeli siedzi w domu całymi godzinami, pragnie ćwiczeń, zabawy i pracy. Jest ostrożny i nieufny wobec obcych, ale jest doskonałym strażnikiem swojego domu. Bardzo niezależny, nie wymaga przytulania i wielkiego uczucia. Choć mocny i zdecydowany, docenia pochwały i dobre szkolenie. Nie jest szczególnie głośny, jest bardzo opiekuńczy w stosunku do bliskich mu osób. Australian Stumpy Tail Cattle Dogi mają suche, dobrze umięśnione nogi, silne szyje i szerokie, płaskie głowy, uszy spiczaste. Są solidne, mocne i zwarte.

Warto wiedzieć:

Zdrowy Australian Cattle Dog może żyć 15 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych psów mogą rozwijać się problemy z oczami, dysplazja stawu biodrowego i głuchota. Australian Stumpy Tail Cattle Dogi potrzebują działania, zadania i dużo miejsca do biegania, dlatego nie mogą żyć w mieszkaniach. Bez otwartych przestrzeni i miejsca pracy, mogą stać się psotne i destrukcyjne. Są łatwe w szkoleniu, potrzebują trenera i pozytywnych wskazówek.

żródła zdjęcia:
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEw

Komentarze
Wczytywanie...