Australian silky terier

0 535

Historia:

Silky Terrier pochodzi z Australii z 1820 roku. Jest to krzyżówka Dandie Dinmont terriera z Yorkshire Terrierem. Wyhodowany do łowienia szczurów. Dziś hodowany jako pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

Silky Terrier to odważny, niezależny i energiczny pies. Przyjazny i kochający, tworzy silne więzi z całą rodziną, a ich eteryczność i dociekliwość sprawia, że jest przy tym zabawny. Australian Silky są może trochę niezależne i wymagające. Pragną jednak towarzystwa i uwagi członków rodziny. Są pewne siebie, ale nie agresywne, są przy tym intensywnie obronne i nieustraszone. Silky Terriery mają nisko osadzoną, lekką, wielkości zabawki ramkę pokrytą długim, jedwabistym płaszczem w kolorze niebieskim podpalanym lub niebieskim i czerwonym. Mają długą, klinowatą głowę z czarnym nosem i uszami w kształcie litery V. Są nieco dłuższe niż wyższe. Mają proste plecy i ogon, który jest zazwyczaj zadokowany i wysoko osadzony.

Warto wiedzieć:

Silky Terriery dogadują się bardzo dobrze z dziećmi, ale nie mają cierpliwości do gwałtownych ruchów i trudnych zabaw. Ponadto, mogą być wymagające i uparte, jeśli nie dostaną tego czego chcą. Potrzebują mnóstwo ćwiczeń i uwagi. Silky Terriery mogą żyć 15 lat. Jest to stosunkowo zdrowa rasa, u niektórych Silky może rozwijać się cukrzyca i padaczka. Pielęgnacja wymaga trochę czasu, codzienne szczotkowanie i kąpiel może zapobiec ich długiem włosom splątania lub zmatowienia.

źródło zdjecia:
CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=761356

Komentarze
Wczytywanie...