Australian Cattle Dog

0 844

Historia:

Australijski George Elliott pochodzi z  krzyżówki rodzimego Dingo, Collie i innych psów pasterskich. Opracowano go w 1840 roku. Rasa ta szybko stała się popularna wśród pasterzy bydła. Australian Cattle Dog  szybko stał się znany jako australijski pies pasterski. Obecnie nadal popularny jest wśród hodowców i zwykłych właścicieli zwierząt domowych.

Charakterystyka:

Australijskie psy pasterskie są energiczne, inteligentne i aktywne. Nie zadowalają się siedzeniem w domu całymi godzinami, potrzebują ćwiczeń, zabawy i pracy. Australijskie psy pasterskie mają wyjątkową niezależność, nie wymagają dużego uczucia, ale doceniają pochwały. Mają mocny i zdecydowany charakter. Są bardzo opiekuńcze w domu. Są ostrożne i uważne, posiadają cechy, które czynią je doskonałymi strażnikami. Są również solidne, mocne i zawsze gotowe do pracy na swoim stanowisku. Są nieco dłuższe niż wyższe, mają muskularne nogi i silne szyje, szeroką, nieco zaokrągloną głowę ze spiczastymi uszami.

Warto wiedzieć:

Australijskie psy pasterskie potrzebują działania, dużo zadań i miejsca do biegania, nie nadają się do mieszkania w apartamencie czy mieszkaniu. Bez otwartych przestrzeni i miejsca pracy, mogą być psotliwe i destrukcyjne. Łatwo się szkolą, muszą mieć jednak twardą ręką opiekuna. Lubią bawić się zabawkami, ale mogą je rozszarpać na strzępy jednym pociągnięciem. Zawsze na spacerze należy trzymać Australian Cattle Doga na smyczy. Są bardzo ciekawskie, lubią biegać i wędrować. Ponadto, mogą mieć problemy z psami, których nie znają. Zdrowy Australian Cattle Dog może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne mogą obejmować problemy z oczami, dysplazję stawu biodrowego i głuchotę.

źródło zdjęcia:

Australian Cattle Dog

Komentarze
Wczytywanie...