Ariegeois

0 713

Historia:

Ariegeois pochodzi z Francji z Ariege, stąd też pochodzi nazwa rasy. Jego przodkami są Duży gończy gaskoński i Gascon saintongeois. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na zające w północnej części Pirenejów. II wojna światowa doprowadziła do zdziesiątkowania psów tej rasy, dopiero w latach 70-tych nastąpiła jej odbudowa.

Charakterystyka:

Ariegeois to wytrzymały, odporny i zdyscyplinowany pies. Doskonale dogaduje się z innymi psami. Może więc pracować zarówno samodzielnie jak i w sforze. Jest bystry i czujny. Dobrze wyszkolony jest znakomitym kompanem, oddanym przyjacielem. Jest przy tym posłuszny, wierny i spokojny. Kocha swojego opiekuna, jest z nim szczęśliwy, potrafi się bawić i być radosny. Jako pies myśliwski jest energiczny, aktywny, sprytny i pracowity. Ariegeois to pies o eleganckiej, ale mocnej budowie ciała. Posiada długą, szczupłą szyję, brązowe oczy, pofałdowane uszy. Jego sierść jest krótka w kolorze białym z czarnymi łatami. Może mieć podpalenia wokół oczu i policzków.

Warto wiedzieć:

Ariegeois to pies potrzebujący ruchu, ciągłych zadań. Jego pielęgnacja polega na szczotkowaniu 1-3 razy w tygodniu i pielęgnacji uszu. Psy tej rasy nie nadają się życia w mieście.

źródło zdjęcia:
By Bautt – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30186596

Komentarze
Wczytywanie...