Angielski Coonhound

0 85

Historia:

Angielski Coonhound powstał w XX wieku w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest to potomek amerykańskich i angielskich Foxhounds oraz innych europejskich ras polujących i lokalnych psów. Rasa została wyhodowana do polowań na lisy w ciągu dnia i na szopy w nocy. Dziś angielskie Coonhound nadal zaangażowane są do plenerowych przedsięwzięć. Rzadko trzymane są jako psy towarzyskie.

Charakterystyka:

Mimo swoich potężnych instynktów łowieckich, angielski Coonhound jest stosunkowo łagodny i zrelaksowany w domu. Jest bardzo cierpliwy w zabawach z dziećmi i bardzo przyjazny w stosunku do obcych ludzi. Jest przy tym czujny i uważny. Chroni dom i rodzinę. Przy odpowiedniej ilości szkoleń i socjalizacji, angielski Coonhound jest grzeczny i towarzyski. Angielskie Coonhound mają dobrze umięśnione, średnie klatki porośnięte krótkim, twardym płaszczem. Zwykle jest on czerwony i biały, niebieski i biały, czerwono-biały i czarno-biały. Ich szerokie, lekko zaokrąglone głowy mają kwadratowe mordy i cienkie, nisko wiszące uszy.

Warto wiedzieć:

Angielskie Coonhounds mogą żyć 12 lat. Ogólnie są zdrowe, niektóre mogą mieć problemy z dysplazją stawów biodrowych, chorobami oczu i niedoczynnością tarczycy. Są stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Należy często sprawdzać im uszy, aby nie dopuścić do infekcji.

Komentarze
Wczytywanie...