Angielski Coonhound

0 533

Historia:

Angielski Coonhound powstał w XX wieku w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest to potomek amerykańskich i angielskich Foxhounds oraz innych europejskich ras polujących i lokalnych psów. Rasa została wyhodowana do polowań na lisy w ciągu dnia i na szopy w nocy. Dziś angielskie Coonhound nadal zaangażowane są do plenerowych przedsięwzięć. Rzadko trzymane są jako psy towarzyskie.

Charakterystyka:

Mimo swoich potężnych instynktów łowieckich, angielski Coonhound jest stosunkowo łagodny i zrelaksowany w domu. Jest bardzo cierpliwy w zabawach z dziećmi i bardzo przyjazny w stosunku do obcych ludzi. Jest przy tym czujny i uważny. Chroni dom i rodzinę. Przy odpowiedniej ilości szkoleń i socjalizacji, angielski Coonhound jest grzeczny i towarzyski. Angielskie Coonhound mają dobrze umięśnione, średnie klatki porośnięte krótkim, twardym płaszczem. Zwykle jest on czerwony i biały, niebieski i biały, czerwono-biały i czarno-biały. Ich szerokie, lekko zaokrąglone głowy mają kwadratowe mordy i cienkie, nisko wiszące uszy.

Warto wiedzieć:

Angielskie Coonhounds mogą żyć 12 lat. Ogólnie są zdrowe, niektóre mogą mieć problemy z dysplazją stawów biodrowych, chorobami oczu i niedoczynnością tarczycy. Są stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Należy często sprawdzać im uszy, aby nie dopuścić do infekcji.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Angielski++Coonhound&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CTe26DjSarZHIjgrmEZLs51r7ymYSbX4m43afuyG33fnmUh9of4Z8KCffEReT3-4HMY73w5XOu4LzG-41MkuKkihqCoSCSuYRkuznWvvEVxa4mDN54z0KhIJKZhJtfibjdoRJtWpsU652YoqEgl-7Ibfd-eZSBGzwWQIzEUIxioSCX2h_1

Komentarze
Wczytywanie...