Anatolian

0 446

Historia:

Anatolian Shepherd Dog pochodzi sprzed 5000 lat z Turcji. Używany był przez koczowniczych pasterzy do pasienia, doglądania i pilnowania stada,. Anatolian Shepherd jest niezwykle wytrzymały i elastyczny w trudnych terenach Turcji. W 1950 roku stał się popularny w Stanach Zjednoczonych.

Charakterystyka:

Anatolian to kochający i lojalny towarzysz gospodarstwa domowego. Obronny i czujny, jest doskonałym strażnikiem i obrońcą. Zawiązuje silne więzi z dziećmi, będąc łagodnym i wesołym psem. Ponieważ psy są  duże i silne, potrzebują starannego szkolenia już od najmłodszych lat. Anatoliany są bardzo inteligentne, szybko uczą się komend i zasad postępowania. Mają duże, muskularne klatki pokryte  krótkim płaszczem w niemal dowolnym kolorze. Mają duże, nieco szerokie głowy, kwadratowe kufy, wiszące V-kształtne uszy i migdałowe oczy.

Warto wiedzieć:

Anatoliany mogą żyć 14 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu, dysplazję stawu biodrowego i niedoczynność tarczycy. Anatolian wymaga niewielkiej pielęgnacji. Wystarczy sporadyczne szczotkowanie.

źródło zdjęcia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_Shepherd

Komentarze
Wczytywanie...