Amstaf

0 181

Historia:

Na początku XIX wieku, hodowcy próbowali stworzyć psa, który byłby krzyżówką Teriera i odważnego Buldoga. Wynikiem był angielski Staffordshire Terier. W połowie XIX wieku, angielskiego Staffordshire Teriera sprowadzono do Ameryki, gdzie wyhodowano go jeszcze większego i silniejszego. W 1936 roku psy tej rasy, zostały  zarejestrowane w FCI jako „Staffordshire Terier”, inna nazwa Amstaf. Zostały oficjalnie nazwane American Staffordshire terierami w 1972 roku.

Charakterystyka:

Amstaf to kochający, lojalny i niezawodny pies. Wyszkolony i uspołeczniony staje się kochanym, czułym, niezawodnym i szczęśliwym przyjacielem. Posiada mnóstwo energii i inteligencji. Większość czasu, Amstafy, okazują się być spokojne i stabilne jako kumple. Chętnie przesiadują na kanapie. American Staffordshire Terier bardzo stara się zadowolić swoich właścicieli. Z należytą starannością i uwagą, może być przykładnym członkiem rodziny. Jest szybki i silny, lubi się bawić i lubi pracować. Może ciągnąć bardzo ciężkie przedmioty, przegryzać gumy i drut, ma wysoką tolerancję na ból i zmęczenie. Należy starać się aby był ciągle zajęty i pozytywnie wzmocniony, a wtedy będzie utrzymać optymistyczny i stały nastrój. American Staffordshire Terier ma tułów średniej wielkości, muskularny i zwinny. Ma szeroką, mocną głowę i potężne szczęki. Jego uszy są osadzone wysoko, oczy są ciemne, osadzone nisko i daleko od siebie. Ma krótkie, lśniące i gęste warstwy sierści, które mogą być niemal w dowolnym kolorze lub kombinacji kolorów.

Warto wiedzieć

Amstaf potrafi być konkurencyjny w stosunku do innych psów i zwierząt. Psy nie są najlepszymi mieszkańcami miast, ponieważ potrzebują mnóstwo ćwiczeń na świeżym powietrzu i tylko wtedy będą szczęśliwe. Idealne dla nich jest  życie w domu z ogrodem. Należy zapewnić im codzienne gry i konstruktywne zadania. Powinny być trzymane na smyczy podczas spacerów i w parku. Zdrowy American Staffordshire Terier może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, problemy skórne, niektóre alergie.

źródło zdjęcia:
By [User:Conny48592] – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7545663

Komentarze
Wczytywanie...