Amstaf – Amerykański Staffordshire Terrier

0 876

Historia:

Na początku XIX wieku, hodowcy próbowali stworzyć psa, który byłby krzyżówką Teriera i odważnego Buldoga. Wynikiem był angielski Staffordshire Terrier. W połowie XIX wieku, angielskiego Staffordshire Teriera sprowadzono do Ameryki, gdzie wyhodowano go na jeszcze większego i silniejszego. W 1936 roku psy tej rasy, zostały  zarejestrowane w FCI jako „Staffordshire Terrier”, inna nazwa Amstaf. W 1972 roku zostały  nazwane American Staffordshire terrierami.  Nazwa  Amstaff pochodzi od pierwszych liter American Staffordshire terrier.

Zdjęcie: Layla-amstaf-1,5roku-autor-Agnieszka-Pawłowska

Charakterystyka:

Amstaf to kochający, lojalny i niezawodny pies. Wyszkolony i uspołeczniony staje się kochanym, czułym, niezawodnym i szczęśliwym przyjacielem. Posiada mnóstwo energii i inteligencji. Jest przy tym spokojny i stabilny jako kumpel. Chętnie przesiaduje na kanapie. American Staffordshire Terrier bardzo stara się zadowolić swoich właścicieli. Z należytą starannością i uwagą może być przykładnym członkiem rodziny. Jest szybki i silny, lubi się bawić i lubi pracować. Może ciągnąć bardzo ciężkie przedmioty, przegryzać gumy i drut. Ma wysoką tolerancję na ból i zmęczenie. Należy starać się aby pies ciągle był zajęty i pozytywnie wzmocniony, a wtedy będzie utrzymywać optymistyczny i stały nastrój.
American Staffordshire Terier ma tułów średniej wielkości, muskularny i zwinny. Ma szeroką, mocną głowę i potężne szczęki. Jego uszy są osadzone wysoko, oczy  ciemne, osadzone nisko i daleko od siebie. Ma krótkie, lśniące i gęste warstwy sierści, które mogą być niemal w dowolnym kolorze lub kombinacji kolorów.


Zdjęcie: Diego-amstaf-9lat-autor-Lidia-Biegańska

Warto wiedzieć

Amstaf potrafi być konkurencyjny w stosunku do innych psów i zwierząt. Psy te nie są najlepszymi mieszkańcami miast, ponieważ potrzebują mnóstwo ćwiczeń na świeżym powietrzu i tylko wtedy będą szczęśliwe. Idealne dla nich jest  życie w domu z ogrodem. Należy zapewnić im codzienne zabawy i konstruktywne zadania. Powinny być trzymane na smyczy podczas spacerów i w parku. Zdrowy American Staffordshire Terier może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, problemy skórne, niektóre alergie.


Zdjęcie: Forsa-amstaf-2lata-autor-Domii-Szybowicz

Zdjęcie główne:
Forsa-amstaf-2lata-autor-Domii-Szybowicz
Komentarze
Wczytywanie...