Amerykańskie psy bezwłose Terier

0 1 312

Historia:

Amerykanin Hairless Terier został wyhodowany bardzo niedawno. W 1972 roku, bezwłosa suczka pojawiła się w miocie teriera. Hodowca, Edwin Scott wykorzystał tą okoliczność do produkcji nowego gatunku psa i nazwał go amerykańskim Hairless.

Charakterystyka:

Amerykańskie teriery bezwłose mają dużą inteligencję i energię, ale są bardziej szczęśliwe, gdy mogą przytulić się do poduszki na kanapie. Mogą być też pomocne w gospodarstwie, w polu czy na podwórku. Amerykańskie teriery bezwłose są zabawne i pełne miłości dla dzieci. Mają delikatną osobowość, wiedzą, kiedy i gdzie należy dostosować poziom swojej energii. Są nieco terytorialne, ale ogólnie dobrze dogadują się z nieznajomymi. Potrafią jednak ostrzec rodzinę jeśli czują zagrożenie. Amerykańskie teriery bezwłose mają małe tułowia, w niemal każdym kolorze skóry, ale  powszechnie spotykane są  w kolorze różowym, szarym, plamach czarnych lub złotych. Mają czarne nosy i uszy, silne szyje, ramiona i mocne nogi.

Warto wiedzieć:

Zdrowe American Terier bezwłose mogą żyć 16 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Ponieważ mają bezwłosy gen recesywny, nie cierpią z powodu komplikacji zdrowotnych i dolegliwości skórnych. Powinny mieć okrycie przeciwsłoneczne latem i swetry w zimie. Amerykańskie teriery bezwłose potrzebują co najmniej 30 minut ćwiczeń każdego dnia, długich spacerów, biegów w parku. Są bardzo inteligentne, lubią konstruktywne gry i zadania, ich umysły są bowiem aktywne i ostre. Potrafią żyć w mieszkaniu pod warunkiem, że mają dużo codziennych ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
American Hairless Terrier

Komentarze
Wczytywanie...