Amerykański spaniel dowodny

0 567

Historia:

Nikt nie wie na pewno, skąd pochodzi American Water Spaniel. Większość miłośników psów uważa, że pochodzi z krzyżówki irlandzkiego Water Spaniela i Curly-Coated Retrievera. Hodowany był specjalnie do polowań na bagnach, mokradłach, rzekach i jeziorach amerykańskiego Środkowego Zachodu. Psy te, nadal pomagają ludziom i zapewniają im towarzystwo.

Charakterystyka:

Amerykańskie spaniele wodne są doskonałymi i wspaniałymi towarzyszami w gospodarstwach domowych. Dobrze dogadują się z ludźmi, delikatnie bawią się z dziećmi. Strzegą całą rodzinę. Jednak, American Water Spaniele należą do rasy psów chodzących po lesie i strumieniach. Lubią także przebywać w mieszkaniach, ale bardziej cenią sobie codzienne spacery na świeżym powietrzu. Są chętne do nauki i łatwe w szkoleniu. Amerykańskie spaniele dowodne mają sportowe, średnie tułowia objęte w faliste lub kręcone warstwy sierści, która jest zazwyczaj brązowa lub czekoladowa. Mają zaokrąglone oczy i szerokie nosy. Ich uszy są szerokie, długie i owłosione.

Warto wiedzieć:

Amerykański spaniel dowodny może żyć 16 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu, serca i dysplazję. Ich kręcone warstwy muszą dobre szczotkowanie kilka razy w tygodniu. Kąpać należy go tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ mydło może usunąć z płaszcza naturalne oleje.

źródło zdjęcia:
By Awsguy1 – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3466126

Komentarze
Wczytywanie...