Amerykański pitbulterier

0 421

Historia:

American pitbulterier wyhodowany został w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Pochodzi z krzyżówki Buldoga i Teriera. Był pomocnym psem w gospodarstwie i wspaniałym członkiem rodziny. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych psów w USA.

Charakterystyka:

American pitbulterier to kochający, wierny i szczęśliwy pies. Posiada wielką energię i chęć przebywania ze swoim opiekunem. Rasa ta ma niestety złą reputację w mediach ze względu na właścicieli, którzy wychowują je w niewłaściwy sposób. Przy odpowiedniej socjalizacji i szkoleniu, American Pit Bull Terier może być przykładnym członkiem rodziny. Uwielbia grać i wykonywać zadania. American Pit Bull Teriery jest bardzo zwinny w poszukiwaniach ratowniczych, jest posłuszny i lojalny. Psy tej rasy charakteryzują się siłą, walecznością i odpornością na ból. Posiadają jednocześnie, przy takim zestawie cech, zrównoważony temperament. Istnieją osobniki posiadające cechy niepohamowane do walki, pomimo bólu. Muszą być ciągle zajęte i pozytywnie wzmacniane, potrafią zaskoczyć swoim optymistycznym i stabilnym temperamentem. American Pit Bull Terier jest silny, muskularny i ma czujne spojrzenie. Ma ceglasty kształt głowy w stosunku do reszty jego ciała i okrągłe oczy. Gruba, mocna szyja schodzi do szerokiej, potężnej klatki piersiowej. American Pit Bull Terier może być w niemal dowolnym kolorze.

Warto wiedzieć:

American Pit Bull Terier może czasem być konkurencyjny w stosunku do innych psów i zwierząt. Mieszkanie w bloku nie jest najlepszym miejscem ze względu na potrzebę dużej ilości ćwiczeń na świeżym powietrzu. Idealne dla nich to mieszkanie w domu z dużym ogrodzonym ogrodem. Zdrowy American Pit Bull Terier może żyć 12 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i niektóre alergie.

źródło zdjęcia:
https://en.wikipedia.org/wiki/American_Pit_Bull_Terrier

Komentarze
Wczytywanie...