Amerykański pitbulterier – American pit bull terrier

0 1 158

Historia:

American pit bul terier wyhodowany został w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Pochodzi z krzyżówki Buldoga i Teriera. Po terrierze odziedziczył szybkość i zwinność, a po buldogu siłę i muskularność. Hodowany był jako przynęta do polowania na byki i niedźwiedzie. Wykorzystywany także do walki psów. Później stał się psem pomocnym  w pracach gospodarczych i wspaniałym członkiem rodziny. W czasie wojny dostarczał wiadomości na polach walki. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych psów w USA. Piękny pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

American pitbulterier to kochający, wierny i szczęśliwy pies. Posiada wielką energię i chęć przebywania ze swoim opiekunem. Rasa ta ma niestety złą reputację w mediach ze względu na właścicieli, którzy wychowują je w niewłaściwy sposób. Przy odpowiedniej socjalizacji i szkoleniu, American Pit Bull Terier może być przykładnym członkiem rodziny. Uwielbia bawić się i wykonywać zadania. Jest bardzo zwinny, wysportowany i wytrzymały w poszukiwaniach ratowniczych, posłuszny i lojalny. To pies pewny siebie. Znakomity towarzysz i miłośnik dzieci. Psy tej rasy charakteryzują się siłą, walecznością i odpornością na ból. Posiadają jednocześnie, przy takim zestawie cech, zrównoważony temperament. Istnieją osobniki posiadające cechy niepohamowane do walki, pomimo bólu. Muszą być ciągle zajęte i pozytywnie wzmacniane, potrafią zaskoczyć swoim optymistycznym i stabilnym temperamentem. Szybko się uczą. Są mądre i inteligentne.
American Pit Bull Terier jest silny, muskularny i ma czujne spojrzenie. Ma ceglasty kształt głowy w stosunku do reszty jego ciała i okrągłe oczy. Gruba, mocna szyja schodzi do szerokiej, potężnej klatki piersiowej. Na szyi i klatce piersiowej widoczne pionowe fałdy. Sierść krótka i błyszcząca. Skóra gruba. American Pit Bull Terier może być w niemal dowolnym kolorze.

Warto wiedzieć:

American Pit Bull Terier może czasem być konkurencyjny w stosunku do innych psów i zwierząt. Mieszkanie w bloku nie jest najlepszym miejscem ze względu na potrzebę dużej ilości ćwiczeń na świeżym powietrzu. Idealne dla nich to mieszkanie w domu z dużym ogrodzonym ogrodem. Przeznaczone dla doświadczonych miłośników psów. Wymagają wczesnej socjalizacji i dobrego wychowania. Zdrowy American Pit Bull Terier może żyć 12 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, zaburzenia tarczycy, choroby serca  i niektóre alergie.

źródło zdjęcia:
https://en.wikipedia.org/wiki/American_Pit_Bull_Terrier

Komentarze
Wczytywanie...