Amerykanin Eskimo Dog

0 774

Historia:

Amerykanin Eskimo Dog wywodzi się z wielu białych ras europejskich, psa Pomorskiego, Szpica niemieckiego i włoskiego, szpica amerykańskiego. Prawdopodobnie pochodzi z Niemiec. Był popularny jako pies cyrkowy ze względu na swój płaszcz i zwinność. W 1917 roku jego nazwa Szpic, została zmieniona na American Eskimo Dog.

Charakterystyka:

Amerykański pies eskimoski jest uroczy, inteligentny, ciepły i przyjazny. Jest lojalny wobec rodziny i domu, może nawet zbyt intensywnie. Niektóre amerykańskie psy eskimoskie nie wpuszczają obcych do domu, dopóki ich opiekun na to nie zezwoli. To czyni z nich doskonałe psy obronne bez agresji. Mają silną wolę i są niezależne. Są stworzone do inteligentnych zadań i poleceń. Choć silne, są miękkie, delikatne i szczęśliwe kiedy mogą bawić się w różne gry. American Eskimo Dogi są średnimi psami o pięknym, białym włosie. Ich usta, nosy i powieki są czarne, a lekko owalne oczy mają czujny i inteligentny wyraz. Trójkątne uszy są stojące. Mają gruby, prosty, podwójny płaszcz, który tworzy grzywę wokół szyi.

Warto wiedzieć

American Eskimo Dogi od wieków są psami towarzyszącymi. Lubią być wśród ludzi i brać udział w sytuacjach rodzinnych. Pozostawione same sobie lub zaniedbane, mogą stać się destrukcyjne. Mają również tendencję do szczekania, kiedy są same w domu. Najlepszym sposobem zwalczania tego lęku separacyjnego jest włączenie ich w aktywne działania. Są szczęśliwe w mieszkaniach, ale muszą dostać mnóstwo ćwiczeń i spacerów. Mają problemy z przyrostem masy ciała, dlatego nie mogą jeść zbyt dużo. Ponadto, podatne są na oparzenia słoneczne latem, dlatego należy je trzymać w chłodnych pomieszczeniach. Zdrowy amerykański pies eskimoski może żyć 15 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, alergie na pchły, zanik siatkówki i oślepiające zaburzenia. Ich grube warstwy sierści powinny być szczotkowane kilka razy w tygodniu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=amerykanin+eskimo+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CRSGKaAsq1c

Komentarze
Wczytywanie...