Alaskan Malamute

0 669

Historia:

Nazwa Alaskan Malamute pochodzi od nazwy plemienia Eskimosów, Mahlemuts-an,  z siedzibą w północnej części Alaski. Są to psy, które najprawdopodobniej pochodzą od wilka. Zostały wyhodowane do ciągnięcia sań i innego sprzętu po śniegu. Nie wiadomo dokładnie, kiedy te psy powstały, ale jest prawdopodobne, że niektóre krzyżówki nastąpiły wówczas, gdy Europejczycy przywieźli psy na Alaskę. W 1920 roku, popularność wyścigów psich zaprzęgów zachęciła miłośników psów do zwrócenia uwagi na Malamuta. Formalnie hodowla rozpoczęła się w 1926 roku.

Charakterystyka:

Alaskan Malamute wygląda jak samotny wilk, ale jest zabawny i przyjazny. Uwielbia zabawę i gry. Potrafi być awanturnikiem  w przyjemny sposób, oczywiście. Kiedy psy są starsze, robią się bardziej łagodne i niefrasobliwe, ale tak naprawdę nigdy nie wyrastają z roli szczeniaka. Są bardzo przyjemne i otwarte. Oprócz zastraszającego wyglądu, nie mają prawdziwych cech strażnika i obrońcy. Alaskany Malamute mają silne, wilcze tułowia, objęte miękką warstwą podwójnej grubości sierścią. Ich szerokie głowy posiadają zaokrąglone czaszki, trójkątne uszy i czarne nosy. Mają migdałowe oczy z wilczym wyrazem, ale miłym i ciekawym. Ich płaszcze są gęste i grube i są zazwyczaj w stałych lub różnych kombinacjach białego, szarego i czarnego.

Warto wiedzieć:

Alaskan Malamute preferują niższe temperatury. Jeśli mieszka w cieplejszym obszarze, należy go trzymać w chłodnych pomieszczeniach w upalne dni. Będzie za to bardzo wdzięczny. Alaskan Malamute jest bardzo aktywny i potrzebuje dużo ruchu. Idealnie, jeżeli ma duży ogród z wysokim płotem – należy pamiętać, że lubi kopać dołki. Jeśli mieszka w domu i ma do dyspozycji duży kawałek ziemi, Alaskan Malamute potrafi wędrować dookoła ogrodzenia i patrolować jego granice. Zdrowy Alaskan Malamute może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i problemy z oczami. Są również podatne na otyłość. Uwielbiają jeść, a właściwie pożerać jedzenie. Należy więc dawać im małe porcje w ciągu dnia. Alaskan Malamute potrzebuje codziennego szczotkowania. Zrzuca sierść dość mocno  wiosną i jesienią.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=alaskan+malamute+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwix4P2hlIbcAhWwiKYKHUWICtQQsAQIJg&biw=1138&bih=547#imgrc=6eiNcGektca3-M:

Komentarze
Wczytywanie...