Alaskan Klee Kai

0 889

Historia:

Stosunkowo nowa rasa Alaskan Klee Kai została opracowana w 1970 przez zmieszanie Alaskan z psami z zaprzęgów Syberyjskich Husky i różnych małych psów takich jak Schipperke. Oryginalny hodowca Alaskan, Linda Spurlin, stworzył Klee Kai jako bardziej kontaktowe i przyjazne psy w typie Alaskan Huskiego.

Charakterystyka:

Alaskan Klee Kai wygląda trochę jak na Syberyjski Husky. Ma jednak swoją własną, niepowtarzalną osobowość. Klee Kai jest tak samo kochający jak jego kuzyn, ale może być nieco nieufny wobec nieznajomych. Jest uważnym i obronnym psem. Wokół domu jest aktywny, przyjazny i kochający. Bardzo inteligentny i pojętny w szkoleniu. Alaskan Klee Kai jest ciepłym i lojalnym towarzyszem. Posiada lekki tułów, pokryty grubą sierścią. Jego płaszcz  jest niemal w dowolnym kolorze. Ma lekko zaokrągloną, klinowatą głowę, trójkątne uszy, migdałowe oczy i charakterystyczny wyraz twarzy. Posiada łukowatą szyję i krzaczasty ogon. Jest to pies zrównoważony i dobrze rozwinięty.

Warto wiedzieć:

Alaskan Klee Kai może żyć 14 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Niektóre z nich mogą posiadać problemy kardiologiczne lub choroby wątroby. Jego płaszcz wymaga regularnego szczotkowania, szczególnie podczas rzucania sierści w sezonach. Doskonale nadaje się do życia w mieszkaniu,  jeżeli ma zapewniony dobry, codzienny spacer.

źródło zdjęcia:
http://sakc-dogs.wikia.com/wiki/Alaskan_Klee_Kai

Komentarze
Wczytywanie...