Alano Espanol

0 1 212

Historia:

Alano Espanol pochodzi z Hiszpanii. Pomimo, że rasa ta uznawana jest w jego rodzinnym kraju, nie została uznana przez FCI. W wieku XIX, wykorzystywany był do poskramiania byka, później także dzikiego bydła i do polowania na dziki i jelenie. Dziś pracuje jako pies obronny i stróżujący.

Charakterystyka:

Alano Espanol to pies chwytający . Ma elegancką formę, silne kości i muskulaturę. Ten lekki molos charakteryzuje się poważnym wyrazem pyska. Jest doskonałym psem służącym do obrony majątku i stróżowania stada. Jest szybki i odważny, doskonale poluje na dziki i jelenie. Jest bardzo przywiązany do swojego opiekuna. Wymaga wczesnej socjalizacji i szkolenia. Jest nieufny wobec obcych, czasami terytorialny i uparty.

Warto wiedzieć:

Jest to pies wymagający silnej i stanowczej ręki opiekuna. Szybko się uczy. Potrzebuje wiele uwagi, miłości i pozytywnego wsparcia. Należy mu zapewnić dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jest prosty w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=alano+espanol&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi39PT3o4LcAhUH_qQKHfKTAEUQiR4IxwE&biw=1280&bih=584#imgrc=Zfe8SE_FM5Ck6M:

Komentarze
Wczytywanie...