Airedale Terrier

0 521

Historia:

Airedale Terrier pochodzi z Anglii, z doliny Aire, stąd też pochodzi nazwa tej rasy. Jego przodkami są najprawdopodobniej  otterhound, black and tan terrier, collie oraz wiele różnych ras terierów.Terrier Airedale przeznaczony był do różnych prac myśliwskich . Umiejętność dobrego pływania pozwalało terierom łapać wydry i inne małe zwierzęta wodne. Powszechnie stosowany był w policji, wojsku i fermach gospodarskich. W połowie XIX wieku, do prac Airedale dołączyły także wyprawy do Afryki, Kanady i Indii. Oprócz polowania i pracy, Airedale zawsze był i jest dzisiaj popularnym psem wystawowym i towarzyskim.

Charakterystyka:

Przystojny Airedale Terrier nie jest typowym psem do przytulania na kanapie. Ma mnóstwo energii i miłości. Lubi biegać, grać, pobierać i wykopywać piłki na zewnątrz. Dla turysty, myśliwego lub sportowca, terrier Airedale będzie idealnym kompanem. Jest bardzo wrażliwy, wierny i gotowy do szkoleń . Jest niezawodnym strażnikiem. Nieco awanturniczy jako szczenię, łagodnieje z wiekiem. Terrier Airedale pokryty jest szczeciniastym, sztywnym płaszczem. Jego długa, płaska głowa jest nieco wąska. Ma ciemne oczy, uszy w kształcie litery V, które wystają do przodu, silną szyję i krótkie plecy. Jego płaszcz jest zwykle podpalany z oznaczeniami czarnymi i / lub czerwonymi. Terrier Airedale to połączenie surowości i zwinności.

Warto wiedzieć:

Airedale Terrier potrzebuje dużo miłości i uwagi. Jest bardzo ciekawy zachowań innych psów, dlatego na spacerze winien chodzić na smyczy. Oprócz codziennych spacerów i zabaw na powietrzu lubi pływać. Żyje 12 lat. Na ogół jest zdrowym psem, u niektórych z nich mogą rozwijać się dysplazja stawu biodrowego i problemy skórne. Jego krótkie, gęste warstwy sierści wymagają regularnej pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By Lilly M -CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=769897

Komentarze
Wczytywanie...