Wyroki Wysokiego Sądu

0 33

Ostatnio głośna sprawa o ukaraniu weterynarza  pana Artura Różyckiego za pomoc bezdomnym, poszkodowanym zwierzętom bulwersuje wszystkich ludzi, którzy kochają zwierzęta. Tylko ktoś bez serca,  ktoś kto uważa się za lepszego, mądrzejszego, a w końcu-  szefa, mógł donieść do prokuratury o „popełnionym przez pana Artura przestępstwie” .

Ale pomijamy tego kogoś. Mamy przecież  Wielki Sąd, który wydaje sprawiedliwe wyroki. Czym że dla Wysokiego Sądu jest pomoc cierpiącym zwierzakom  skoro ów weterynarz nie ma odpowiedniego samochodu do przewożenia chorych  i wozi je prywatnym samochodem.

Czym że dla Wysokiego Sądu jest pełne zaangażowanie się weterynarza w poszukiwanie domów dla  porzuconych biedaków skoro 3 klatki w których je przetrzymuje nie są zarejestrowane jako schronisko.  Kara jak nic się przecież należy.
Wszystko dla dobra zwierząt. Wszystko z myślą o ich lepszy byt.
– Dopóki nie zostanę zamknięty w więzieniu,  będę nadal robił to, co dotąd, bo uważam, że robię dobrze, a działania Powiatowego Lekarza Weterynarii są złośliwe i stwarzają problemy tam, gdzie ich nie powinno być – powiedział w „Po przecinku” w TVP Info Artur Różycki, weterynarz z Brzegu Dolnego w woj. dolnośląskim, który został za swoją działalność ukarany grzywną w wysokości 700 zł. W jego obronie stanęło już 18 tysięcy internautów.
Udzielam zwierzakowi pomocy, a później znajduję mu dom – wyjaśnia weterynarz i chwali się, że w tym roku udało mu się oddać do adopcji 140 zwierząt.

W pomocy dla psów  bez rejestracji „schroniska ” i samochodu doszukano sie przestępstwa, natomiast w wyrzuceniu psa z okna II piętra inny Wysoki Sąd nie dopatrzył sie znamion znęcania. Weterynarza ukarano, a mężczyznę, który wrzucił psa uniewinniono.

Przypominamy: 27-latek ze Wschowy wyrzucił swojego psa przez okno mieszkania na drugim piętrze. Prokuratorzy oskarżyli go o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd uniewinnił mężczyznę. Uznał, że okrutne byłoby wyrzucenie psa z 10. piętra „Wyrzucenie psa na beton z 10. piętra można by porównać do takich zachowań, ale upuszczenie psa na teren ogródka z drugiego piętra już nie” – ujął sędzia w uzasadnieniu. Sąd obalił także lżejszą kwalifikację – znęcania się nad psem [zadawania bólu lub cierpień zwierzęciu – przyp. red.]. Na obronę mężczyzny zadziałał fakt, że był… zdenerwowany. A pies, przez to, że został szybko wyrzucony przez okno, uniknął mąk psychicznych.
Panie Arturze Kraina Psa jest z Panem.  Wierzymy, że zostanie Pan oczyszczony z zarzutów.
A nasze prawo? Prawo do poprawki oczywiście.
A Wysoki Sąd? Wysoki Sąd powinien  gruntownie sprawy badać, a nie opierać sie tylko na papierologii, papierologii i papierologii.

źródło:
http://www.tvp.info/23356600/weterynarz-ukarany-grzywna-nabroilem-bo-od-wielu-lat-pomagam-bezdomnym-zwierzetom
https://www.change.org/p/pawelhreniak-%C5%BC%C4%85damy-oczyszczenia-z-zarzut%C3%B3w-weterynarza-ukaranego-za-pomoc-bezdomnym-zwierz%C4%99tom
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35161,12313033,Wyrzucil_psa_z_drugiego_pietra__Sad__To_nie_okrucienstwo.html

Komentarze
Wczytywanie...