Wiadomości z kraju

0 337

Łęczna woj. Lubelskie 30 kwietnia 2014

Jak to możliwe, że cudem uratowane przez dzieci malutkie szczenięta, oddane w ręce dorosłych zostają uśmiercone????

Jakaż była radość dzieci i ich mamy, kiedy podczas spaceru ze swoim pieskiem, udało im się odkopać i uratować życie czterem szczeniaczkom. Kiedy usłyszeli pisk dobiegający spod hałdy ziemi i główkę jednego ze szczeniaczków, wszyscy ruszyli na pomoc. Rozkopywali ziemię własnymi małymi rękami. Jeden z pięciu zakopanych piesków już niestety nie żył. Pozostałe szczeniaczki były zmęczone, wychłodzone, głodne, ale miały w sobie wielką chęć do życia.

Powiadomiona Policja szybko odnalazła sprawcę tego bestialskiego czynu. To mieszkaniec tej miejscowości. Szczeniaczki nie były mu potrzebne. Chciał się ich pozbyć. Odebrał dzieci matce i nie dał im szans na przeżycie. Zakopał je żywcem!!!!!! Boże, jakim trzeba być człowiekiem????
Grozi mu do 3 lat więzienia.Grozi, bo nie wiadomo czy zostanie ukarany….

I wydawałoby się, że wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale nic bardziej mylnego.

Weterynarz, który zajął się szczeniętami jeszcze tego samego dnia wieczorem dokonał ich uśpienia. Zabił te bezbronne zdrowe szczeniaczki HUMANITARNIE, nie tak jak chciał to zrobić ich właściciel. Zabił pieski, bo nie znalazła się osoba, która chciałaby się zająć szczeniaczkami. Wójt gminy tłumaczył takie zachowanie tym, że pracownik gminy szukał opiekuna, ale nie znalazł. LITOŚĆI!!!!
Co to za prawo???? Jak można było zabić bezbronne szczeniaczki ???? A gdzie ten wójt szukał tego opiekuna? Czy dał jakieś ogłoszenia? Dlaczego nie skontaktował się ze schroniskiem, towarzystwem opieki nad zwierzętami, fundacją pomagająca pieskom. A może się kontaktował? ….

Szybko podjęto decyzję. Przecież to ślepy miot…..

Nikomu nie potrzebny kłopot!!!! Przecież to tylko psy!!!
Czy weterynarz i wójt poniosą konsekwencje prawne? Znając życie i polskie realia odpowiada NIE. Przecież zrobili to w słusznej sprawie.
Tak wygląda praktyczna edukacja naszego młodego pokolenia. Chcemy, aby nasze dzieci kochały zwierzęta????

Panie wójcie, co Pan powie tym dzieciom? A pan Panie WET ?????

Myślę, że gdyby sprawa nie została nagłośniona, Pan Wójt złożyłby dzieciom podziękowanie za uratowanie piesków nazywając to czynem bohaterskim i godnym naśladowania, a weterynarzowi podałby rękę w podziękowaniu za prawidłowe załatwienie sprawy.
Tak wygląda smutna rzeczywistość w wielu aspektach naszego polskiego życia.

Drogie dzieci, administratorzy KrainyPsa oraz wszystkie pieski z Portalu przekazują Wam słowa uznania i podziękowania za Wasze dobre serca i miłość do zwierząt. Te szczeniaczki, które są teraz za Tęczowym Mostem są Wam niezmiernie wdzięczne i machają z góry swoimi ogonkami popychając małe chmurki na niebie. Łapeczka.

Źródło:
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/dzieci-uratowaly-zakopane-zywcem-szczeniaki-zawiedli-dorosli,423978.htmlhttp

//fakty.interia.pl/lubelskie/news-szczenieta-zakopane-w-ziemi-uslyszalam-pisk,nId,1418853

 

Komentarze
Wczytywanie...