W co się bawić z psem?

0 367

Autorkami dzisiejszego konkursowego artykułu są Pusia & Sońcia

Nasi właściciele często szukają informacji w co się z nami bawić. Wiedzcie, że jest dostępnych wiele opcji. Podzieliłyśmy je na dwie kategorie: na dworze i w domu.

W CO POBAWIĆ SIĘ W DOMU?

GDZIE MOJA RĘKAWICZKA? – ta zabawa polega na tym aby znaleźć rękawiczkę pana pośród innych. rozkładamy w rządku kilka rękawiczek w tym jedną naszą. jeśli piesek wyczuje nasz zapach i wskaże właściwą rękawiczkę należy dać mu smakołyk.

POD KTÓYM KUBKIEM SMAKOŁYK? – właściciel ustawia 4 plastikowe kubki i pod jednym chowa smakołyk. Pokazuje psu gdzie go schował i przestawia kubki. jeżeli piesek wskaże właściwy kubek wolno mu zjeść ukrywany smakołyk.

SZMATKI I SNACZEK – w jedną szmatkę zawijamy snak/smakołyk i szmatkę z smakołykiem chowamy w stercie innych szmat. pieska możemy zostawić i patrzeć jak poszukuje smakołyku. oczywiście pozwólmy mu zjeść smakołyk kiedy go odnajdzie.

W CO POBAWIĆ SIĘ NA DWORZE?

PRZECIĄGANIE LINY[SZNUROWEJ]- bierzemy sznur i zachęcamy pieska do łapania go(sznura). jeśli pies załapie że ma go ciągnąć możemy zacząć się bawić! przeciągamy sznur do siebie – piesek przeciąga sznur do siebie. uważajmy żeby nie ciągnąć za mocno. możemy psiakowi wyrwać niechcący zęby.

KRÓLIK W KRZAKACH – oczywiście piesek nie szuka królika. w tej zabawie chodzi oto: właściciel pokazuje pieskowi zabawkę a następnie chowa ją w krzakach itp. następnie wpuszczamy na teren w którym schowaliśmy zabawkę. wydajemy  polecenie „szukaj”. to absorbujące zajęcie i możemy się w nie pobawić również w domu.

POGOŃ ZA ZABAWKĄ/SMAKOŁYKIEM – do sznurka przywiązujemy ulubioną zabawkę pupila lub jakiś duży gryzak aby zachęcić pupilka zapachem. następnie pokazujemy zabawkę pupilowi który pogoni za nią. zaczynamy biec. jest to świetny sposób na rozładowanie energii.

KILKA POLECANYCH ZABAWEK

Jeśli niestety nie mamy czasu na zabawę z naszym pupilem to zabawki nie załatwią sprawy. jest jednak kilka zajmujących czas zabawek i naprawdę wytrzymałych na psie zęby. Są to

1. KONG: WOBBLER,CLASSIC – napełniamy wnętrze zabawki smakołykami albo chrupkami. przy wysiłku pupila smakołyki wylecą z zabawki

2. nie znam więcej takich zabawek możemy jednak zrobić je sami przykładem jest… butelka. w butelce(plastikowej) robimy dziurkę z boku, wsypujemy chrupki i zakręcamy. Mamy spokój na 2 godziny. Tak samo możemy postąpić z wężem ogrodowym. Jest wiele możliwości.

 

POKONAĆ NUDĘ

Jak widzicie sposobów na nudę jest wiele. Napiszcie jeśli znacie inne sposoby. Po przeczytaniu tego artykułu nie macie prawa się nudzić (wasi opiekunowie zresztą też).

My pieski nie musimy się nudzić jeśli nie chcemy, dlatego zapraszam was i opiekunów do zabawy i to tylko 6 z wieeeelu zabaw.”

*została wykorzystana pomoc miesięcznika „przyjaciel pies” nr 3/2005 i 11/2006.

PUSIA & SOŃCIA

Komentarze
Wczytywanie...