Tydzień ochrony zwierząt

0 30

Światowy Tydzień Zwierzat obchodzony jest na całym świecie w dniach od 4 -10 października. Szczególnie w tych dniach wszyscy zastanawiamy się, jak smutne byłoby życie bez zwierząt. A zwierzę to przecież istota żywa, myśląca, czująca tak jak my ludzie – istoty wyższego rzędu, którym wszystko wolno. Czy aby napewno?

Wspaniale, że są organizacje, które dbają o prawa naszych mniejszych braci. Wspaniale, że coraz więcej ludzi kocha zwierzęta, przygarnia je, opiekuje się i kocha całym sercem.

słonik

Bo czyż ten słonik nie jest uroczy?

delfinAlbo taki mały delfinek

królik1Albo ten króliczek ?

jeżykSłodziutki usmiechnięty jeżyk

jelonekBezbronny jelonek jakże ufny człowiekowi.

lisekAlbo taki mały wesoły lisek rozrabiaka

kotek2A taki mały puchaty kotek ?

krokodylekKrokodylek tez ma wielką chęć życia. Nawet lubi delikatne mizianie.

Nowości ze świata w sprawie zwierząt.

W niektórych stanach USA przyjęto prawo chroniące zwierzęta przed przemocą domową podobnie jak ludzi. Wprowadzono przepisy Fair Housing Act, które określają podział praw do opieki nad psem i kotem po rozwodzie małżonków. Sad przyznaje pupila osobie, która zapewni mu lepsze warunki i wsparcie emocjonalne po rozstaniu. Uznano, że zwierzaki te tęsknią bardzo za drugą osobą i potrzebują wiele miłości z drugiej strony.

Ustalono również, że zwierzęta mieszkajace razem z rodziną, powinny być uważane za członków rodziny. Mają być traktowane podmiotowo, a nie przedmiotowo.
Dnia 5 stycznia 2015 roku w Waszyngtonie ma się odbyć konferencja pt „Zwierzęta jak rodzina” gdzie będą rozpatrywane prawa zwierząt.

Kochajmy wszystkie zwierzęta!!!! Szanujmy ich terytorium i prywatność. A jeżeli szukasz czworonożnego przyjaciela to odwiedź schronisko. Tam kudłaty z wielkimi oczami lub bezwłosy z pięknym uśmiechem czekają na Twoją przyjaźń i miłość. Podziel się nią z czarnym kochanym noskiem 🙂 🙂 🙂

żródło:
http://www.nsarco.com/emotional-housing.html
zdjęcia: http://demotywatory.pl/4399475/Male-jest-naprawde-piekne-Oto-zbior-zdjec-przeuroczych-maluchow

Komentarze
Wczytywanie...