TRAGEDIA RUMUŃSKICH PIESKÓW

0 29

Zaczęło się od śmiertelnego pogryzienia dziecka – tak do nas napisała  SARA z Dyziem, a my całkowicie zgadzamy się z treścią niniejszego apelu. Nie może tak być, że za winę jednego psa będą cierpiały wszystkie bezdomne pieski. Nie może być zbiorowej odpowiedzialności. To tak jakby kierowca śmiertelnie przejechał człowieka, więc trzeba wyeliminować wszystkich kierowców. Przecież to absurd.

Po tym jak w Bukareszcie bezpański pies śmiertelnie pogryzł 4-letnie dziecko, prezydent kraju Traian Basescu wezwał rząd do przyjęcia prawa pozwalającego na likwidację tysięcy bezpańskich psów wałęsających się po Bukareszcie – informuje Huffington Post.

Jeżeli ustawa ta stanie się rzeczywistością….

Projekt ustawy przewiduje między innymi zakrojone na szeroką skalę zabijanie bezdomnych psów w całym kraju, zakaz karmienia bezpańskich zwierząt i zabicie wyłapanych psów już po siedmiu dniach.
Ustawa jeszcze nie weszła w życie, ale ludzie czują się bezkarni w uśmiercaniu biednych piesków. Mają, bowiem na to ciche przyzwolenie władzy.
Zaplanowana akcja wyłapywania i zabijania rozpoczęła w stolicy, w Bukareszcie, w której według szacowanych danych żyje prawie 40.000 bezpańskich psów. Następnie akcja ta ma zostać rozszerzona na cały kraj. Celem hycli stały się wszystkie zwierzęta, młode, stare, zdrowe, chore, zranione, agresywne a także delikatne i przyjazne człowiekowi.
Jak dotąd Rumunia wydała aż 30 milionów Euro na zabijanie tych zwierząt, zamiast przeznaczyć te pieniądze na humanitarne rozwiązanie problemu. Za te pieniądze można by stworzyć schroniska i rozpowszechnić sterylizację na szeroką skalę.

Są przeciwnicy ustawy.

Rumuńscy działacze praw zwierząt wzywają do masowych międzynarodowych protestów, aby posłowie mogli zobaczyć skuteczność ”sterylizacji, pomocy i opieki”, jako jedyne rozwiązania humanitarne prowadzące do zmniejszenia populacji bezdomnych psów. Również europejskie organizacje i fundacje zwierzęce są oburzone nową ustawą w Rumunii, gdyż przez szereg lat przesyłały do władz tego kraju miliony euro przeznaczone na masową sterylizację i kastrację psów. Pieniądze te przepadły, zaś władze Rumunii postanowiły pozbyć się problemu psów w najbardziej prymitywny i prosty sposób – ELIMINACJĘ.

Jak możemy pomóc?

Kochani, musimy
bombardować władze Rumunii petycjami, a może uda nam się zatrzymać ten proceder. I piszmy też do polskich mediów i instytucji.

Adres ambasady Rumunii w Warszawie to: ul. Chopina 10, 00-559 Warszawa
poniedziałek-piątek: 8.30-17.00,
tel.: 0-22 628.31.56. fax: 0-22 628.52.64.

http://www.varsovia.mae.ro/

e-mail: office@roembassypl.org

Wszyscy, którzy mogą prosimy, aby informowali MEDIA, POLITYKÓW, EUROPOSŁÓW, CELEBRYTÓW I AUTORYTETY o tym, co postanowiono w Rumunii!!

SARA i DYZIO

Solidaryzujemy się z rumuńskimi pieskami. Ubolewamy nad mentalnością władz i niektórych lokalnych środowisk. Krzyczymy głośne NIE dla takich brutalnych akcji. Ludzie rozumni i myślący nie postępują w taki sposób. Coraz bardziej przekonuje fakt, iż ludzie rozpanoszyli się na Ziemi i za nic mają inne stworzenia. A szkoda, bo bez nich nie będą mieli szans na dalszą egzystencję.

Źródło zdjęcia: http://www.wprost.pl/ar/287574,1/Rumuni-zabijaja-psy-i-lamia-konstytucje/


Komentarze
Wczytywanie...