Szukamy domku dla dostojnej damy TOLKI

0 30

Tolka to ok.3 letnia, 48 cm sunia. Najprawdopodobniej wcześniej tą niewielką sunię skrzywdzili ludzie – napisał BILBO. W schronisku w Zielonej Górze pokazuje się jako prawdziwa dama – lisiczka z charakterem. Gdzieś w głębi potrzebuje człowieka, nie na chwilkę, ale na codzień, choć wciąż brakuje jej umiejętności pełnego zaufania, więc trudno jej kogoś takiego znaleźć… Niby niezależna, ale jednak potrafi przyjść, położyć się by podrapać ją po brzuszku. Pomału przekonuje się, że ręka człowieka nie musi robić krzywdy, wręcz przeciwnie – sprawia przyjemność podczas głaskania.

Podczas zapinania smyczy pokazuje, że tego nie lubi udając, że może ugryźć, ale to tylko ostrzeżenie. Kiedy już zapięta wychodzi na spacer zachowuje się jakby nigdy nic, jak normalny pies na smyczy: nie ciągnie, aczkolwiek czasem zatrzyma się z pewną dozą niepewności, wtedy trzeba przyklęknąć, dodać jej otuchy, żeby poczuła, że wszystko jest ok. Puszczona na wybiegu przybiega do człowieka, reaguje na zawołania.

Widać, że nie miała nigdy zaufanego właściciela – przewodnika, a co najważniejsze PRZYJACIELA. Potrzebuje kogoś, kto poświęci jej czas by mogła odbudować w pełni zaufanie do ludzi. Czeka na kogoś kto okaże jej serce i cierpliwość.

KONTAKT : Schronisko Zielona Góra

 

 Telefon:- 784 90 88 90
– (68) 323 07 66
E-mail: schroniskozg@gmail.com

Komentarze
Wczytywanie...