Ręce opadają.

0 35

Kochani, pod takim tytułem nasz WET Tomek, przysłał nam link do bulwersującej całą Polskę sprawy, okrutnego znęcania się nad zwierzętami przez Panią Prezes z Fundacji Ludzie Zwierzętom w Potrzebie. Tytuł jak najbardziej trafny i bez komentarza. Ja również pozostawiam to  bez komentarza, bo ręce rzeczywiście opadają.
Przeczytajcie proszę jak wygląda nasze polskie prawo.

Cytuję artykuł ze strony:

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/okrutnie-znecala-sie-nad-zwierzetami-sad-wypuscil-ja-z,1925468,3320

Okrutnie znęcała się nad zwierzętami. Sąd wypuścił ją z aresztu

42 minuty temu
Aktualizacja: 30 minut temu

Kontrowersyjna decyzja krakowskiego sądu. Z tymczasowego aresztu zwolniona została prezes fundacji „Ludzie w Potrzebie Zwierzętom” Anna K. Prokuratura postawiła jej zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem po tym, jak policja znalazła w mieszkaniu kobiety ponad 30 psów i kotów.

Okrutnie znęcała się nad zwierzętami. Sąd wypuścił ją z aresztu /fot. S. Rozpędzik /PAP

Więcej na ten temat

Anna K. została wypuszczona z aresztu, bowiem do krakowskiego sądu wpłynęło osobiste poręczenie znanego w Polsce konserwatora obrazów z Muzeum Narodowego, który zobowiązał się, że kobieta będzie się stawiać do sądu na każde wezwanie i nie wyjedzie z kraju.

Sędzia uznał te argumenty za wystarczające.

Zarzucają sądowi naiwność

Wypuszczenie K. z aresztu zbulwersowało środowisko obrońców zwierząt. Zarzucają oni sądowi naiwność, krytykują też osobę, która udzieliła poręczeń. Uważają, że to, co się stało ze zwierzętami, zasługuje na wysoką karę, a przedstawiciel świata kultury nie powinien wstawiać się za osobą, która wyrządziła tyle krzywdy bezdomnym psom i kotom.

Prokuratura obawiała się matactwa

O dwumiesięcznym areszcie dla Anny K. sąd zdecydował w połowie maja. Wniosek o aresztowanie prokuratura tłumaczyła m.in. obawą matactwa.

K. trzymała w swoim mieszkaniu w centrum Krakowa 31 zwierząt. Część już nie żyła, inne były w bardzo złym stanie. Policjanci dowiedzieli się o wszystkim od sąsiadów, którzy skarżyli się na szczekanie i smród dochodzący z mieszkania.

Policja przeszukała też należącą do kobiety posesję niedaleko Krakowa. Znaleziono tam około 30 worków foliowych, w których znajdowały się szczątki około 40 psów. Funkcjonariuszom udało się uratować dwa czworonogi.

Annie K. grożą 3 lata więzienia.

Zdjęcia – S. Rozpędzik /PAP
źródło: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/okrutnie-znecala-sie-nad-zwierzetami-sad-wypuscil-ja-z,1925468,3320

Komentarze
Wczytywanie...