Psy w polityce | Polska

0 30

Ludzie od zawsze mają psy. Są do nich przywiązani. Kochają je i traktują z szacunkiem. Posiadanie psa od pewnego czasu znacznie pozytywniej wpływa na wizerunek społeczny. Wiedzą o tym politycy i wykorzystują swoje pupile do promocji, do haseł wyborczych, chętnie się z nimi pokazują i fotografują. Stają się przez to bardziej wiarygodni.

Psy prezydenckie.

Czy prezydent Lech Wałęsa miał psa? Nie wiadomo.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski jest właścicielem dwóch wilczurów. Są to psy rasy Saarlooswolfhond.

Źródło: www.se.pl/wydarzenia/kraj

Prezydent Lech Kaczyński posiadał dwa psy. Jeden z nich, Terier szkocki o imieniu Tytus został oficjalnie przedstawiony parze prezydenckiej z USA, Laurze i George Bushom. Państwo Bushowie posiadali także psa rasy Terier szkocki. Tytus odszedł na zawsze w listopadzie 2009 roku. Para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy mieli drugiego psa, kundelka o imieniu Lula, którą prezydent znalazł na stacji benzynowej w Mławie.

Prezydent Bronisław Komorowski od kilku lat posiada czarno-białą spanielkę, Drakę. Draka mieszka w Belwederze i spaceruje z Pierwszą Damą, Anną Komorowską po Łazienkach Królewskich. Prezydent woła na nią Ponia, co w języku litewskim oznacza Pani. Draka jest dobrze ułożona, chętnie uczestniczy w życiu rodziny Komorowskich. W maju 2011 roku, niezmiernie podekscytowana przyjazdem ważnych gości, postanowiła osobiście przywitać Królową Szwecji Sylwię, która wraz z mężem Karolem XVI Gustawem przebywała z wizytą w Polsce.

Psy innych polityków.

1.Sznaucer,  Saba- Ludwika Dorna- przyszedł do pracy w Sejmie razem ze swoim panem.

2. Yorkshire terier, Diabełek – Jana Tomaszewskiego przyjeżdża razem ze swoim panem  do  hotelu poselskiego i przebywa w nim tak długo ile dni pracuje poseł  PIS, w sejmie.

 

Psy innych prezydentów i polityków?  Jeżeli ktoś ma takie dane, proszę niech napisze.

Komentarze
Wczytywanie...