Psy w polityce | Europa

0 399

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, politycy w Europie lubią pokazywać się w towarzystwie psów. Pies jest członkiem ich rodziny i bierze udział w wielu uroczystościach. Szczególnie znane są psy najwyższych dostojników państwowych. Człowiek, a szczególnie polityk, władca, król,  kochający psy jest, w opinii społecznej ucieleśnieniem dobra, spokoju, tolerancji i zaufania.

Psy Rodziny królewskiej w Anglii

Ulubiona rasą Królowej Angielskiej jest Pembroke Welsh Corgis.  Pierwszym jej psem była suczka Susan, prezent od ojca na 18 urodziny w 1944 roku. Ogółem na dworze królewskim, przez wszystkie lata panowania królowej żyło 30 psów. Większość z nich to potomkowie Susan. Obecnie królowa Elżbieta ma trzy pupile: Swift, Emmę i Linnet.

Książę Karol posiada psa rasy Jack Russell terier.

Księżna Kate Middleton jest właścicielką czarnego cocker spaniela Otto. / Zdążył już zjeść perłowe kolczyki, które Książę Willian podarował Kate.

Pies prezydenta Rosji

Prezydent Rosji, Wladimir Putin posiada dwa psy, Labradora retrievera– Koni oraz owczarka kraskiego, którego otrzymał w prezencie od premiera Bułgarii, Bojko Borysowa. Z Psem Koni związana jest pewna przygoda. Podczas oficjalnej wizyty W. Putina i kanclerz Niemiec Angeli Merkel, do pokoju, w którym przebywali weszła Koni, obwąchała panią kanclerz i usiadła obok niej. Może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż Angela Merkel cierpi na fobię względem psów. W dzieciństwie została dotkliwie pogryziona. Zachowała jednak zimna krew i zachowała się dyplomatycznie, nie dając żadnych oznak strachu.

Pies prezydenta Czech

Prezydent Czech, Vaclaw  Havel  był właścicielem psa Rasy Sznaucer o imieniu Gyula. Otrzymał go w podarunku od premiera Węgier Gyuli Horna.

Psy prezydentów Niemiec

Prezydenci Niemiec nie mają psów. Wyjątkiem był prezydent Johannes Ray / piastujący Urząd w latach 1999-2004/. Posiadał Sznaucera Skutera.

źródło zdjęcia: https://www.google.com/search?q=pies+kr%C3%B3lowej+anglii&client=firefox-b-ab&tbm=is

Komentarze
Wczytywanie...