Najbardziej wzruszające filmy o psach.

0 167

Pieskie życie było inspiracją do powstania niejednego scenariusza filmowego. Do tej pory powstały już setki filmów, których najważniejszymi bohaterami były psy.  Poniżej prezentujemy subiektywny ranking KrainyPsa na najbardziej wzruszający film. Jakie są Wasze ulubione filmy o psach? Który wzruszył Was najbardziej?

MIEJSCE 5

Dzielny pies Shiloh.

Mały Marty Preston mieszka razem z rodzicami oraz siostrami w prowincjonalnej osadzie. Jego ulubieńcem jest uroczy pies Shiloh. Chłopiec obawia się, że dawny właściciel zwierzaka, mściwy i złośliwy sąsiad Prestonów, znowu będzie próbował go odzyskać i chroni zwierzaka przed dawnym Właścicielem. Pewnego dnia podczas zabawy w chowanego znika jedna z sióstr chłopca.  Dzielny Shiloh pomaga w poszukiwaniach dziewczynki.

MIEJSCE 4

Lassie wróć!

Film z 1943 roku, który śmiało możemy zaliczać do klasyki gatunku. Amerykańska rodzina, zmuszona przez biedę, sprzedaje swojego pieska. Utratę Lassie – swego najlepszego przyjaciela – opłakuje szczególnie mały Joe, który nie może pogodzić się z rozstaniem z Lassie. Tymczasem piesek tęskniąc za poprzednimi opiekunami, ucieka od nowego właściciela. Przemierza pół kraju, aby wreszcie dotrzeć do rodziny, którą kocha. Są oni tak wzruszeni, że trudno im uwierzyć w powrót wiernego psa. W tej sytuacji postanawiają go zatrzymać bez względu na okoliczności…

MIEJSCE 3

Beethoven

Film przedstawia historię rodziny Newtonów, której unormowaną codzienność niespodziewanie przerywa pojawienie się małego szczeniaka. Wkrótce wyrasta on na potężnego bernardyna, niezłego rozrabiakę. Początkowo pan domu, George planuje oddać pieska. Szybko jednak zmienia zdanie, a gdy Beethoven zostaje porwany przez handlarzy pieskami, bez wahania wraz z dziećmi rusza mu na ratunek. Beethoven to film familijny, pokazujący ile radości w rodzinie może sprawić pojawienie się psa.

MIEJSCE 2

Marley i ja

Film oparty na bestsellerowej powieści Johna Grogana. Tytułowy Marley, wyjątkowo silny i wielki labrador retriever to niezwykle oryginalna psia osobowość. Szalony i uparty, demoluje dom i ogródek właścicieli, panicznie boi się burzy i nie ma chyba na świecie szkoły tresury, która zmieniłaby go w grzecznego psa. Jednak myli się ten, kto myśli, że Marley jest złym psem. Kocha ponad wszystko swoich właścicieli, wspiera ich w najtrudniejszych momentach życia: gdy zmieniają pracę, przeprowadzają się, gdy na świat przychodzą ich dzieci. W życiu bohaterów zmienia się wiele, jednak zawsze mogą liczyć na swojego wiernego, czworonożnego przyjaciela. Powieść na podstawie której powstał film, została oparta na osobistych wspomnieniach autora książki, Johna Grogana i jego żony.

MIEJSCE 1

Mój przyjaciel Hachiko

Podobnie jak „Marley i ja” ten film został również oparty na prawdziwych wydarzeniach. Tytułowy Hachiko, piesek rasy Akita zostaje przygarnięty przez profesora Wilsona. Codziennie rano odprowadza go na stację, a po południu, zawsze o godzinie 17.00 czeka na niego na peronie. Ten niecodzienny rytuał powtarza się przez lata, dzień w dzień, niezależnie od pory roku i pogody. Niestety pewnego dnia, podczas wykładu, profesor umiera na zawał serca. Od tej pory wierny Hachiko zamieszkuje dworzec kolejowy i oczekuje przybycia swojego Pana… Film pokazuje siłę przyjaźni między psem, a człowiekiem i co tak naprawdę oznacza wierność. Opowiedziana historia wydarzyła się w Japonii, a jej bohater uznawany jest za symbol wierności, przywiązania, oddania człowiekowi i prawdziwej przyjaźni.

A jakie psie filmy Wy polecacie?
Komentarze
Wczytywanie...