Łatka ratuje życie.

0 336

Historia z cyklu: Mali, zwykli bohaterowie.

ŁATKA. Pies jakich wiele. A właściwie suczka. Zwyczajna. Rasy Bernardyn. Bezpańska, bezdomna. Pewnego zimowego dnia uratowana przed zamarznięciem,  przez Panią Irenę Dragan, nad zalewem w Kielcach.

Historia Łatki

Historia Łatki nie jest znana. Z opowieści pani Ireny dowiadujemy się, że sunia przez kilka dni czekała nad zalewem, ciągle w tym samym miejscu, jakby na kogoś czekała. Na właściciela? Może?! Zgubiła się, a może została porzucona. Pani Dragan przychodziła w to miejsce na spacer ze swoim psem. Pewnego mroźnego dnia postanowiła zabrać  stamtąd zmarznięta bernardynkę.  Zauważyła, że sunia boi się wejść do samochodu. Czyżby przeżyła jakaś straszną historię?

Z badań weterynarza wynikało, że miała 1,5 roku. Była wyziębiona, miała chory żołądek, wymagała leczenia. Ciepłe i przytulne mieszkanko pani Ireny pozwoliło suni wydobrzeć i zaznać spokoju. Poszukiwania nowego domu dla Łatki nie przynosiły pozytywnych rezultatów.

Czworonożny anioł

Kilka dni później podczas spaceru  nad kieleckim zalewem, Pani Ireny z psami, Łatka spuszczona ze smyczy coś wyczuła, pobiegła w głąb zarośli i zaczęła szczekać. Nie reagowała na zawołania nowej pani. Kiedy pani Dragan podeszła, zobaczyła leżącego w śniegu, zmarzniętego i pół przytomnego mężczyznę. Zawiadomiła pogotowie. Okazało się, że był to poszukiwany od dnia poprzedniego, pan Antoni, który nie wrócił do domu z zajęć w Domu Opieki Społecznej. Ekipy z policyjnym psem szukały go przez całą noc, ale bez skutku. Pan Antoni leżał daleko od ścieżki w zaroślach i śniegu po kolana. Gdyby nie Łatka, pewnie trudno byłoby odnaleźć mężczyznę.  Żona P. Antoniego przyznała, że modliła się, aby Bóg zesłał mężowi opiekuńczego anioła. I zesłał – czworonożnego anioła, który uratował mu życie. Pan Antoni miał przemarznięte nogi i ręce i nie do końca wiedział co się stało.

Co dalej z Łatką?

Po tym wydarzeniu, ukazał się artykuł w „Echu Dnia”- 22 lutego 2012 r.  Znalazło się wielu chętnych ludzi, którzy chcieli dać bohaterskiej  Łatce swój dom, ciepło i miłość. Wierzymy, że dziś sunia jest szczęśliwa i kochana.

Łapka, Łatka od wszystkich piesków z KrainyPsa.

Źródło: Luiza Buras-Sokół www.echodnia.eu

Komentarze
Wczytywanie...