Kochany, ociemniały piesek Baton czeka na miłość

0 17

Kochane pieski. Na naszym bloku informacyjnym szukamy domków dla piesków ze schronisk. Dzięki pomocy MADI prezentujemy pieski ze schroniska w Radlinie k/ Jarocina. Od dziś szukamy także rodzin dla piesków ze schroniska w Zielonej Górze. Pomaga nam w tym nasz kochany BILBO.

Dziś szukamy domku dla ślicznego pieska o imieniu Baton.

Baton to ośmioletni pies, mający 42 cm wzrostu(w kłebie) – napisał do nas Bilbo. Jest niewidomy, ale mimo swojej choroby nigdy nie wchodzi na drzewa itd. Został znaleziony rok temu… miał owiniętą żyłkę wędkarską wokół szyi. Na inne psiaki reaguje donośnym szczekaniem.

Co przeżył? Jak stracił wzrok? Skąd ta żyłka na szyi pieska? Tego zapewne nigdy nie dowiemy się. Wiadomo jednak, że Batonik ma siłę walki o lepsze życie. Potrafi kochać. Czeka na wspaniałych ludzi, którzy otoczą go miłością i czułością. Zasłużył na spokojny i ciepły kąt. Pomóżmy mu znaleźć nowy domek.


Jeśli adoptujesz Batona będziesz miał gwarantowaną pomoc w przypadku leczenia,
dostaniesz wyprawkę oraz w razie potrzeby wizytę u behawiorysty, wizytę w salonie ”Psi pazur” – napisał Bilbo.

Baton przebywa w schronisku w Zielonej Górze.

Kontakt ze schroniskiem

Telefon: 784 90 88 90,      (68) 323 07 66
E-mail: schroniskozg@gmail.com

Podajemy kilka słów o schronisku w Zielonej Górze

Tekst pochodzi ze strony:  http://schronisko.avx.pl/

Miejskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt już od 1968 roku mieści się przy ulicy Szwajcarskiej 4 w Zielonej Górze.

Odwiedziny i adopcje:

– w dni robocze w godz. 10.00-18.00 (w okresie jesienno zimowym do zmroku)
– weekendy 10.00-18.00 (w okresie jesienno zimowym do zmroku)
Biuro schroniska: poniedziałek – niedziela, godz. 10.00-18.00
Kontakt telefoniczny: 10.00-18.00
Poza tymi godzinami prosimy dzwonić tylko w sprawach interwencji, kiedy zagrożone jest życie lub zdrowie zwierzęcia na nr tel. komórkowego 784 90 88 90.

Adopcje w zielonogórskim schronisku od około roku szczęśliwie utrzymują się na stałym poziomie ilości bezdomnych zwierzaków przyjmowanych do schroniska. Ciągle staramy się jednak by więcej zwierzaków znajdowało nowe domy. Nasi podopieczni mają komfort – o ile w takim miejscu jak schronisko można o nim mówić – przebywania w większości w pojedynczych boksach, co sprawia, że psy nie gryzą się, nie muszą konkurować o jedzenie czy przestrzeń.

Są otoczone codzienną opieką weterynaryjno- pielęgniarską., mają własne, ocieplone budy, odpowiednią karmę, możliwość spacerów a czasem i terapii behawioralnej. Są w zielonogórskim schronisku ogrzewane pomieszczenia dla szczeniąt i kociąt oraz dorosłych kotów i psów chorych i po zabiegach. Wszystkie zwierzęta poddawane są regularnemu odrobaczaniu i odpchleniu, zabiegom sterylizacji i kastracji, czasem specjalistycznej diagnostyce, operacjom i innemu leczeniu. To pracownicy schroniska pełnią funkcję „pogotowia od zwierząt” …

 

Biblusiu bardzo dziękujemy za prezentacje Batona. Łapeczka

Komentarze
Wczytywanie...