Kieszonkowe psy

0 903

Czy wiesz, że

najmniejsze psy na świecie mieszczą się w dłoni lub kieszeni. Mają około 11 cm wysokości i ważą 600 gramów. Są tak małe, że trzeba je nosić na ręce, inaczej zgubiłyby się w trawie. W chłodne dni trzeba je ciepło ubrać bo dygoczą z zimna. Pomimo swojej mikroskopijnej wielkości są pełne wigoru, bystre i energiczne. Wbrew pozorom jedzą dużo jak na swoją wagę.

Za najmniejszą rasę

uważane są pieski Chihuahua. Mają ok. 25 cm wysokości i 500-3000 g wagi. Niektóre z nich przychodzą na świat w wielkości kciuka i kiedy dorastają, osiągają wysokość ponad 50% mniejszą niż rasa do której należą.

Najmniejsze pieski świata.

Za najmniejszego psa świata według Księgi Guinnessa, została uznana w 2011 roku, suczka Chihuahua o wielkich oczach i wdzięcznej nazwie Boo Boo. Mieszka w stanie Kentucky w USA. Ma 10,16 cm wzrostu, 16,5 długości. Waży 680 gramów.

Poprzedni rekord należał także do pieska z rasy Chihuahua. Jest nim Ducky, a swoje imię zawdzięcza swojemu szczekaniu, a właściwie kwaczeniu jak kaczka. Ten zabawny psiak jest nieco większy od obecnej rekordzistki. Ma 12,4 cm wysokości i 660 g wagi.

Nieoficjalnie, za najmniejszego psa świata uznaje się Dancera, rasy Chihuahua. Ma 10 cm wzrostu i waży 510 g.

Podobno w Wielkiej Brytanii mieszka jeszcze mniejszy pies. Jest nim York, który ma 6,35 cm?

Najmniejsze pieski w Polsce.

Gaja – to ratlerek mieszkający w Łodzi. Przy urodzeniu ważyła 40 g. W wieku 11 miesięcy miała 11 cm wysokości i ważyła 500g, jak twierdzi jego właścicielka.

Rubinek – to także ratlerek, tylko, że ze Strzelina. W wieku 3 miesięcy ważył 450 g. Miał 10 cm wysokości i 15 cm długości.

Podobno najmniejszy ratlerek mieszka w Ameryce i waży niewiele ponad 1 kg. / Ratlerek  – właściwa nazwa pinczer miniaturowy osiąga prawidłową wysokość 25–30 cm i masę ciała 4-6kg/.

Czyżby ratlerki z Łodzi i Strzelina miały szansę na miano najmniejszych piesków świata? Co się z nimi dzieje teraz? Jakie są duże? A może są w Polsce jeszcze mniejsze pieski?

Komentarze
Wczytywanie...