Kabang ratuje dwie dziewczynki przed śmiercią

0 18

Historia z cyklu: Mali, zwykli bohaterowie.

Kabang. Sunia. Mieszaniec. Znaleziona w wieku szczenięcym przez 57- letniego mieszkańca Zamboanga w Filipinach. Początkowo trzymana  z zamiarem utuczenia i późniejszego zjedzenia. ( Na Filipinach zjada się psy).

Przyjaźń.

Z Kabangą zaprzyjaźniły się dwie dziewczynki: Dina- córka (11.l) i Princess – siostrzenica (3.l) właściciela suni. To one uprosiły ojca i wuja aby nie zabijał pieska. Kabang wdzięczna za przyjaźń dziewczynek była dla nich najwierniejszym przyjacielem i strażnikiem.

Miłość.

Pewnego dnia dziewczynki bawiły się na ulicy. Wprost na nie pędził rozpędzony motocykl. Kabang widząc zagrożenie, rozpędziła się i rzuciła pod koła pojazdu. Całe uderzenie przyjęła na swoje ciało. Motocykl odbił się od niej i ominął jej ukochane dziewczynki.

Ciężkie okaleczenie.

Sunia przeżyła wypadek, ale została ciężko okaleczona. Straciła górna szczękę. Pręty w kole motocykla odcięły jej pyszczek.

Pomoc.

Pani Karen Kennght z Buffalo w USA, przeczytała o tym tragicznym wypadku i postanowiła pomóc pieskowi. Zebrała 20 tys. dolarów. Wyrobiła suni paszport, niezbędne dokumenty i pomogła w dostaniu się do Ameryki. Zespół lekarzy w Dayis chce poprawić jej stan. Chcą zasklepić ranę, by nie groziła infekcja. Kabang otrzyma protezę.

Kabang, piesku łapka od wszystkich piesków z KrainyPsa.

Źródło: www.fakt.pl

Komentarze
Wczytywanie...