Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 239

Wielka Księga Psich Imion. Część XIII. Dziś opisujemy imiona od Dino do Duki. Co oznaczają te imiona? Zapraszam do lektury. Imię dla naszego pupila jest tak ważne jak imię dla dziecka. Musi odzwierciedlać jego charakter. Na zdjęciu prezentuje się sunia Dotka.

DINO

Dino – imię wywodzi się od męskiego imienia pochodzenia włoskiego Bernardino.
Dino to także psozaur występujący w filmie Flinstonowie. Jaki jest Dino? Otóż jest to pies indywidualista, mocno zaznaczający swoją obecność. Zawsze można na niego liczyć i nigdy z nim nie można się nudzić. Zawsze oferuje swoją pomoc i opiekę. W zamian oczekuje miłości i akceptacji. Bardzo dobrze wychodzi mu manipulowanie ludźmi. Potrafi się też dla nich zmienić. Jest ciekawy świata. Bardzo troskliwy ale nieco nadaktywny. Zawsze kochany i oddany rodzinie.
Zdrobniale: Dinuś, Dinuszek, Dineczek.
Sławne pieski o tym imieniu
1.
Dino – pies Freda i Jego zony Wilmy z animowanego filmu Flinstonowie . Źródło:http://www.scooby.pun.pl/viewtopic.php?id=45
Imieniny: 18 czerwca.

DOG

Dog – imię pochodzi od słowa dog. W języku zoologicznym z ang. słowo to oznacza pies ( samiec psa, lisa, wilka). W języku slangu to  koleś, ziomek. Dog to także rasa psa, np. Dog niemiecki, Dog angielski.
Pies noszący to imię daje wyobrażenie dużego i silnego czworonoga. To pies na którego zawsze można liczyć. Przy nim można czuć się bezpiecznie. Jest pełny opieki, miłości i czułości. Zawsze wyczuwa potrzeby rodziny i stara się je zaspokoić. Jest przy tym troskliwy i wyrozumiały dla słabości ludzkich. Kocha i bardzo chce być kochany.
Zdrobniale: Doguś, Dogunia, Dogi
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 4 marca.

DOMINGO

Domingo – imię pochodzi od hiszpańskiego imienia męskiego Domingo i oznacza „Należący do Pana” Imię wywodzi się z języka łacińskiego.
Domingo często widzi to czego nie widza inni. Jest niezwykle spostrzegawczy, inteligentny i mądry. To uroczy towarzysz życia. Ceni przyjaźń i oddanie. Uwielbia życie rodzinne. Lubi marzyć. Kocha pieszczoty i zabawy. Bardzo łatwo go jednak urazić. Jest szlachetny, wrażliwy, nie lubi krytyki.
Zdrobniale: Domiś, Dominguś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 8 sierpnia.

DORA

Dora – imię najprawdopodobniej pochodzenia słowiańskiego. Oznacza osobę dobrą i radosną. Jest to oboczna forma od imion Dorota, Teodora, Izydora i Doryda. Imię Dora nosi 8 – letnia dziewczynka – podróżniczka z serii telewizyjnej gry Nickelodeon.
Dora to sunia odważna, pewna siebie i silna indywidualistka. Uwielbia przygody i podróże. Niezmiernie pracowita i chętna do nauki. Od zgiełku woli samotność, spokój, ciszę. Dąży do wyznaczonych celów. Nigdy nie działa pochopnie. Jest uczuciowa i wrażliwa. Czuła dla dzieci. Kochająca dla wszystkich.
Zdrobniale: Dorka, Dorcia, Dorunia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 14 grudnia.

DOTI

Doti – imię pochodzi od zdrobnienia greckiego imienia żeńskiego Dorota. Oznacza tą, która przyszła na świat jako dar Boży.  Doti według słownika języka polskiego to ziemia, gleba. Według słownika esperanto oznacza obdarzać, wyposażać.
Doti to sunia z charakterem. Śmiało podejmuje trudne wyzwania. Jest niezależna i niechętnie podporządkowuje się innym poleceniom. Sprawia lekkie trudności wychowawcze. Nie pozwala sobą kierować. Jest bardzo uczuciowa, a wszystkie swoje uczucia uzewnętrznia. Wybucha w złości. Ale nie gniewa się długo. Jest czuła i kochana.
Zdrobniale:
Dotinka, Dotina, Dotuś
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 6 lutego.

DOTKA

Dotka – imię mazurskie. Według gwary Mazurów wileńskich słowo Dotka oznacza babcia.
Dotka może pochodzić także do żeńskiego imienia Dorota ( patrz imię Doti)
Sunia o imieniu Dotka jest opiekuńcza, troskliwa i uczuciowa. Lubi sprawować opiekę nad innymi zwierzętami lub ludźmi. Znakomita matka. Zawsze odczuwa silna potrzebę dawania czegoś od siebie. Dotka jest opanowana, tylko w niektórych skrajnych sytuacjach staje się agresywna. Łatwo przystosowuje się do otoczenia. Kocha i jest kochana. Nie lubi się uczyć, a jeżeli już to musi robić bardzo szybko przyswaja sobie treści wydawane przez tresera. Jest ambitna i inteligentna.
Zdrobniale: Docia,
Sławne pieski o imieniu – brak
Imieniny: 15 lipca

DRACO/ DRAKO

Draco/Drako  – imię męskie pochodzenia włoskiego.
Piesek Draco jest chętny do nauki. Posiada otwarty umysł. Jest energiczny, niezależny, niecierpliwy i impulsywny. Posiada dużą siłę witalną. Entuzjazm i optymizm uwidacznia na zewnątrz w sposób wybuchowy. To romantyk, wrażliwy i czuły. Wiecznie czeka na szczęście. Trudno mu się zadowolić tym co ma. Doskonały znawca psychiki ludzkiej. Potrafi nieść pomoc. Uwielbia się przytulać. Oczekuje miłości i czułości.
Zdrobniale:
Dracuś, Drakuś.
Sławne pieski o tym imieniu:
Odpowiednikiem męskiego imienia Draco/ Drako jest żeńskie imię Draka.
1. Draka to sunia prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Mieszka w Belwederze i spaceruje z Pierwszą Damą, Anną Komorowską po Łazienkach Królewskich. Prezydent woła na nią Ponia, co w języku litewskim oznacza Pani. Draka jest dobrze ułożona, chętnie uczestniczy w życiu rodziny Komorowskich. W maju 2011 roku, niezmiernie podekscytowana przyjazdem ważnych gości, postanowiła osobiście przywitać Królową Szwecji Sylwię, która wraz z mężem Karolem XVI Gustawem przebywała z wizytą w Polsce.
zob : http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/psy-w-polityce-polska-63
Imieniny: 16 lipca.

DRAGA

Draga – imię pochodzi od czeskiego, żeńskiego imienia Draga.
Sunia o tym imieniu potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Szybko akceptuje się w nowym środowisku. Łatwo znosi stres. Może mieć kompleksy, nie ufa zbytnio sobie. Trudno wyraża uczucia. Jest raczej skryta. Nieco romantyczka, wrażliwa na pochwały i emocje. Lubi się czasami przytulić tak niespodziewanie, niepozornie i skrycie. Jest kochana przez wszystkich domowników. Zna się na psychice ludzkiej.
Zdrobniale: Draguś, Dragusia.
Sławne pieski o tym imieniu: brak informacji
Imieniny: 3 marca.

DROPS

Drops – imię pochodzi od słowa drops oznaczającego rodzaj cukierka.
Piesek Drops to taki słodki czworonożny przyjaciel. Uwielbia być w centrum uwagi. Kocha towarzystwo i zabawy. Lubi dzieci i tzw. przewracanki. To wesoły, radosny piesek. Jest szczęśliwy w rodzinie. Ma ambicje i twórcze podejście do życia. Nie ma problemów w wyrażaniem swoich uczuć. Potrafi poprawić samopoczucie wszystkich domowników.
Zdrobniale: Dropsik, Dropek.
Sławne pieski o tym imieniu: brak informacji
Imieniny: 13 kwietnia.

DUKI

Duki – imię męskiego pochodzenia, wywodzące się z amerykańskiego imienia Duka.
Duka to urodzony przywódca i indywidualista. Pobudza swoich bliskich do aktywności i działania. Jest ambitny, przebojowy i twórczy. Uwielbia spacery i zabawy. Zawsze można na niego liczyć. Posiada silne więzi uczuciowe z rodziną. Ceni sobie silną wolę opiekuna. Jest czuły, opiekuńczy i wrażliwy.
Zdrobniale: Dukuś, Dukiś.
Sławne pieski o tym imieniu: brak informacji
Imieniny: 30 marca.

Komentarze
Wczytywanie...