Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 289

Księga XII zawiera znaczenie kolejnych 10 imion dla piesków. Prezentujemy imiona od DEBIANA do DIEGO. Zapraszamy do lektury. Jeżeli chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego pupila zarejestruj go w KrainiePsa. Dziś na zdjęciu prezentuje się Deisy

DEBIAN

Debian – imię pochodzi od wyrazu debian oznaczającego wolny system operacyjny OS, który składa się z narzędzi umożliwiających działanie komputera. Opracowany został przez studenta  w 1993 roku. Jego nazwa DEBIAN pochodzi od połączenia jego imienia z imieniem żony Debry.
Piesek noszący to imię wyróżnia się zmysłowością, zaangażowaniem i bystrością umysłu. Jest niesamowicie zdolny, mądry i inteligentny. Ma silny charakter, ale potrzebuje miłości, czułości i akceptacji rodziny. Zawsze można liczyć na jego pomoc i opiekę. To wspaniały przyjaciel i opiekun. Znakomity znawca psychiki ludzkiej. Wrażliwy i pełny miłości dla innych.
Zdrobniale: Debuś, Debianek, Debi, Debisiek.
Sławne pieski o tym imieniu – brak.
Imieniny: 15 marca.

DEISY/DAISY

Deisy/ Daisy – imię pochodzi od angielskiego imienia Daisy. Popularność imienia przyniosła fikcyjna postać z bajki Kaczora Donalda, autorstwa Walta Disneya – kaczka Daisy.
Daisy to sunia o dwóch obliczach. Pierwsze z nich określa jej łagodność, opanowanie, spokój. Drugie natomiast: skłonność do łatwego popadania w złość, niecierpliwość i impulsywność. Nigdy nie wiadomo jak się zachowa. Ma w sobie wiele ciepła i miłości, którymi obdarza całą swoją rodzinę. Zawsze można na nią liczyć. Doskonale wyczuwa potrzeby innych. Kocha i pragnie być kochana.
Zdrobniale: Daisunia, Daisaczek, Daisuś, Daisusua, Dizi, Disa, Didi.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 stycznia.

DEJL

Dejl – ( Dale) imię wywodzi się od męskiego imienia Dale, pochodzenia angielskiego. Imię rozpowszechniło się po wyemitowaniu bajki Walta Disneya „ Chip i Dale” ( Ćip i Dejl).
Piesek Dejl to milusiński i zabawny przyjaciel. Bardzo aktywny i serdecznie nastawiony do ludzi. Uwielbia zabawy i pieszczoty. Wierny, czuły i wrażliwy. Nieco romantyk, zawsze ciekawy świata. Nie można się z nim nudzić. Inspiruje do działania.Uwielbia być w centrum uwagi. Kocha gości ale nie na dłuższą metę.
Zdrobniale: Dejluś, Dejlek, Dejli.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny:17 października

DEJZUŚ

Dejzuś – imię pochodzi od zdrobnienia żeńskiego imienia Deisy.
Deisy/ Daisy – wywodzi się od angielskiego imienia Daisy. Popularność imienia przyniosła fikcyjna postać z bajki Kaczora Donalda, autorstwa Walta Disneya – kaczka Daisy.
Dejzuś to piesek o dwóch obliczach. Pierwsze z nich określa jego łagodność, opanowanie, spokój. Drugie natomiast: skłonność do łatwego popadania w złość, niecierpliwość i impulsywność. Nigdy nie wiadomo jak się zachowa. Ma w sobie wiele ciepła i miłości, którymi obdarza całą swoją rodzinę. Zawsze można na niego liczyć. Doskonale wyczuwa potrzeby innych. Kocha i chce być kochany.
Zdrobniale: Dejzek, Dejzi.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 stycznia

DEMI

Demi – imię pochodzi od skrótu żeńskiego imienia Demetria. Imię Demetria natomiast jest odpowiednikiem męskiego imienia Demetriusz. Oznacza „ należący do Demeter” – greckiej bogini płodności ziemi i urodzaju. Według mitologii greckiej Demeter to pani ziarna i pani zbóż. Słowo meter oznacza matkę, a słowo de – ziemię.
Demi to sunia pełna wdzięku, powagi i dostojeństwa. Posiada podwójne oblicze. Kiedy jest szczęśliwa kocha wszystkich, wszystkim ulega, jest czuła i troskliwa. Kiedy zaś ma humory i jest nieszczęśliwa łatwo się obraża, staje się nieznośna i nieposłuszna. Demi kocha spacery, kwiaty, rośliny, las. Uwielbia zabawy na powietrzu. Nawet podczas zabaw zawsze zachowuje się z gracją i wdziękiem. Posiada bogato rozwiniętą intuicję. Jest inteligentna i mądra.
Zdrobniale: Demiti, Demuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 9 czerwca.

DEMON

Demon – Imię pochodzi od słowa demon oznaczającego ducha mającego nadnaturalną moc, najczęściej złego i wrogiego człowiekowi. Demon to wcielenie zła lub innej potężnej siły.
Demon posiada silny charakter i cechy przywódcze. Pragnie manipulować swoim opiekunem, dlatego potrzebuje szkolenia i większej uwagi. To pies wytrwały i ambitny. Chętnie zdobywa praktyczne wiadomości. Szybko się uczy. Dobrze wychowany potrafi się przytulić i domagać czułości. Ze swoim właścicielem tworzy nierozerwalną więź opartą na przyjaźni. To znakomity towarzysz, wierny, czuły i głęboko w sercu mocno wrażliwy.
Zdrobniale: Demonek, Demuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 czerwca

DEXTER

Dexter – imię pochodzi od łacińskiego słowa dexter, co oznacza skierowany na prawo, pomyślny, przynoszący szczęście, sprzyjający, przychylny, zręczny, wprawny. Jak sama nazwa wskazuje piesek o tym imieniu musi być zręczny, aktywny i przychylny właścicielowi i jego rodzinie. Dexter to wrażliwy i kochany czworonożny przyjaciel. Nigdy nie opuści w potrzebie. Zawsze stoi po właściwej stronie. Ambitny i dobrze ułożony. Szczęśliwy ten dom, w którym mieszka Dexster. To pies, który poprawia samopoczucie i atmosferę domową. Nie można się na niego gniewać, a i on nie pozwoli na fachy żadnemu domownikowi.
Zdrobniale: Dexterek, Dexteruś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 1sierpnia.

DIABLO

Diablo – imię pochodzi od nazwy gry komputerowej  w klimacie dark fantasy, stworzonej przez Blizzarda Northona. Diablo to Pan Terroru, którego należy pokonać.
Imię Diablo może pochodzić także od przezwiska słynnego polskiego boksera Krzysztofa Diablo Włodarczyka.
W języku  ang. diablo oznacza związany z diabłem. Jaki zatem jest pies noszący to imię? Oczywiście odważny, bojowo nastawiony do życia, ambitny, wytrwały i silny. Nigdy nie pokazuje swojego złego samopoczucia. Trudno wyraża swoje uczucia na zewnątrz. Czasami sprawia trudności wychowawcze. Nie lubi się podporządkowywać. Ale w cichości serca to bardzo wrażliwy i uczuciowy piesek. Można powiedzieć, że nawet romantyk. Jest bardzo mocno związany ze swoim opiekunem. Potrzebuje wsparcia i miłości.
Zdrobniale: Diabluś, Diabełek.
Sławne pieski o imieniu Diablo –  brak informacji.
Znany piesek o imieniu Diabełek :

– Yorkshire terier, Diabełek – Jana Tomaszewskiego przyjeżdża razem ze swoim panem  do  hotelu poselskiego i przebywa w nim tak długo ile dni  poseł  PIS pracuje w sejmie. Źródło: http://info-horyzont.pl
Imieniny: 15 stycznia.

DIANA

Diana – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Diana to imię rzymskiej bogini łowców, księżyca, opiekunki płodności, lasów i zwierząt. Diana to także imię księżnej Walii – pierwszej żony księcia Karola.
Sunia o tym imieniu to wojowniczka o silnym charakterze. Nigdy nie traci panowania nad sobą. Jest nieco nieufna. Posiada niepokojącą siłę charakteru. Do swojego opiekuna przywiązuje się bezinteresownie. Kocha go ale nie ulega jego wpływom. Nie lubi zbytnio czułości i uścisków. Jest jednak bardzo wrażliwa, ciepła i kochana. Lubi spokój, harmonię dnia codziennego. Nie znosi hałasów, krzyków i burzliwej atmosfery.
Zdrobniale: Dianka, Dianusia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 10 czerwca.

DIEGO

Diego – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego, hiszpańskiego imienia Santiago. Nazwa może pochodzić także od greckiego słowa didak – oznaczającego doktrynę, dyscyplinę nauki. Imię Diego  nosi najsłynniejszy piłkarz Argentyny, obecnie trener Diego Maradona. Diego to także imię wielu znanych piłkarzy na całym świecie.
Imiona Diego noszą także postaci z filmów Epoka Lodowcowa i ZORRO.
Diego to inaczej Dydak (w języku polskim).
Pies noszący to imię jest niezwykły sam w sobie. Szybki, aktywny, dążący do celu, nigdy się nie poddaje. Ma cechy przywódcze, to wspaniały dyplomata. Wrażliwy na krytykę. Uparty i żądny akceptacji. Ma silną indywidualność. Inspiruje do działania. Uwielbia swoją rodzinę. Pragnie być szczęśliwy. Otacza opieka swoich najbliższych. To znakomity psycholog.
Zdrobniale: Dieguś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 24 marca.

Komentarze
Wczytywanie...