Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 234

Dziś kolejna, VI z kolei część Wielkiej Księgi Imion dla Psa. Przedstawiamy znaczenia imion od imienia Berek do Blanka/Bianka. Imiona ułożone są alfabetycznie. Na zdjęciu prezentuje się piesek Bilbo z KrainyPsa.  zapraszamy do lektury.

 

BEREK

Berek – imię bardzo popularne wśród piesków. Pochodzi od męskiego, żydowskiego imienia Berek. Jest fonetycznym przekształceniem hebrajskiego imienia Baruch.
W Polsce słowo berek oznacza zabawę w ganianego.
Imię Berek oznacza bardzo aktywnego i energicznego pieska. To niesamowicie zabawowy i inteligentny pies. Zawsze skory do wędrówek ze swoim opiekunem. Uwielbia wieś i podróże. Nieco nieufny wobec obcych. Nie posiada właściwości przywódczych. Kocha dzieci. Jest cierpliwy i tolerancyjny. To wspaniały towarzysz i przyjaciel.
Zdrobniale: Beruś, Bereczek
Sławne pieski o tym imieniu
1. Pies Berek prowadzi Blog o psie rasy Gordon Seter 

http://piesberek.wordpress.com/

Imieniny: 22 kwietnia

BERND SALI

Bernd Sali – brak informacji.

BERNI

Berni – imię pochodzi od niemieckiego, męskiego imienia Bernie. Wywodzi się od imienia Bernhard (Bernard). W dialektach niemieckich imię to oznacza niedźwiedź lub silny jak niedźwiedź. W imieniu tym tkwi wielka siła. Berni podobnie jak Bruno jest śladem dawnego kultu tego zwierzęcia.
Berni to pewny siebie, ufny w swe siły i umiejętności pies. Jest wytrwały, umiejętnie pokonuje wszelkie trudności. Odnosi sukcesy, bo nieustannie sprzyja mu szczęście. To zdecydowany przywódca. Niechętnie podlega czyjejś władzy. Rzadko się myli. Ceni sobie wygodne łoże, miękkie kanapy i smakołyki.
Zdrobniale: Bernuś,  Bernik.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 2 kwietnia.

BETHANY

Bethany – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Oznacza „dom z figami”
Sunia o tym imieniu jest przedsiębiorcza, kreatywna, czasami zdeterminowana i słabo ukierunkowana. Lubi być w centrum zainteresowania. Pragnie zachwycać towarzystwo. Jest żywotna aktywna i dynamiczna. Czasami nie potrafi odnaleźć się w skomplikowanych sytuacjach. Jest przy tym troskliwa, pomocna i opiekuńcza. Potrafi manipulować rodziną.
Zdrobniale: Bethanka
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 9 marca

BETI

Beti – imię pochodzi od zdrobnienia imienia Beata. Według znaczenia łacińskiego Beata to szczęśliwa, błogosławiona osoba, której los sprzyja.
Beti to miła, pełna wdzięku, łagodna i zgodna sunia. Nie lubi krzyków hałasów i przepychanek. Z każdym potrafi zawrzeć kompromis. Uwielbia przytulne, miękkie kanapy, ciepło i spokój. Ma wrażliwe serce. Nie lubi jednak nadmiernej czułości. Nie lubi się przemęczać, woli błogie lenistwo.
Zdrobniale: Becia, Betinka.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 8 marca

BIBI

Bibi – imię żeńskie pochodzenia chińskiego. W języku indonezyjskim oznacza ciotkę, w języku hiszpańskim butelkę.
Bibi to ujmująca, pełna wdzięku i czasu osobistego sunia. Posiada życzliwe usposobienie, lubi towarzystwo, kocha rodzinę. Ma talent aktorski. Potrzebuje publiczności. Lubi być w centrum uwagi. Źle znosi samotność. Opiekuńcza, czasami aż zanadto. Pewna siebie, zna swoją wartość.
Zdrobniale: Bibusia, Bibisia, Bibinka.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 31 marca

BILBO

Bilbo – imię pochodzi od męskiego imienia hiszpańskiego Bilbo.
Pies Bilbo jest ambitny, zaradny i z każdej sytuacji potrafi wyjść obronną łapą. Potrafi radzić sobie w życiu. Umie się ustawić. To pies zrównoważony, o średnim temperamencie. Toleruje krótkotrwałą samotność, dlatego też  bez problemu zostaje  sam w domu. Jest nieco hałaśliwy, nie znosi bowiem  krzyków i hałasów.  Przepada za swoją rodziną. Jest jej wierny i oddany. To ciepły, troskliwy i otwarty na ludzi piesek.Uwielbia pieszczoty i zabawy, nie jest jednak natrętny. Kocha gości i chce być  w centrum ich uwagi. Bilbo jest lubiany przez wszystkich.
Zdrobniale: Bilbuś, Bilbunia, Bilbuniek, Bilbek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 4 listopada

BILUŚ/ BILU/ BILLI

Biluś/ Bilu/Billi – imię pochodzi od zdrobnienia Bill – angielskiego imienia Wilhelm, William. Wilhelm oznacza udzielać schronienia. W krajach anglosaskich imię William, zdrobniale Bill, Billi, jest niezwykle popularne.
Biluś, Bilu, Billi to niezależny i mało przystępny pies. Chodzi własnymi ścieżkami. Jest dumny i nie przejmuje się innymi. Ambitny, trudno go zadowolić. Jest pracowity, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. W przyjaźni niezwykle oddany i opiekuńczy. Jego opiekun może czuć się przy nim bezpiecznie.
Zdrobniale: Bill, Bilkuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 10 stycznia.

BIMBO

Bimbo – Imię męskie pochodzenia afrykańskiego. Niezwykle popularne w Namibii.
Imię Bimbo oznacza otwarty umysł. Pies o tym imieniu chętnie się uczy, jest optymistą. To mały manipulant. Jest otwarty na innych, ale potrzebuje oparcia wśród ludzi. Ma dużo ciepła i troskliwości. Zawsze można na niego liczyć. Doskonale wyczuwa jakie są potrzeby jego najbliższych. Jest nieco niecierpliwy i impulsywny.
Zdrobniale: Bimbuś, Bimbonek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 1 czerwca.

BLANKA/BIANKA

Blanka/Bianka – imię żeńskie wywodzące się od francuskiego imienia Blanche. Oznacza biała, jasnowłosa, niewinna, czysta. W Polsce znana jako Bianka.
Sunia o tym imieniu ma czyste i kochające serce. Jest wrażliwa i pełna uroku. Jest niezwykle uczuciowa i pobudliwa. Wpada w złość gdy poczuje się zraniona. Nie znosi samotności. Pozostawiona sama sobie skazana jest z góry na niepowodzenie.
Zdrobniale: Blancia, Bla, Blanuś, Blanusia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 7 października.

Komentarze
Wczytywanie...