Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 448

Dziś VII część Wielkiej Księgi Imion dla Psa. Podajemy znaczenie kolejnych 10 psich imion. Prezentujemy alfabetycznie imiona od Bleki do Brandi Fox . Jeżeli chcesz wiedzieć co oznacza imię twojego pupila zarejestruj go na Portalu KrainaPsa. Na zdjęciu  pies Borys z KrainyPsa. Zapraszamy.

BLEKI

Bleki – imię męskie, oznaczające w języku esperanto zwierzę wydające donośny głos (krzyczeć gniewnie, płaczliwie ryczeć). Według innych Bleki to rozczarowanie.
Imię Bleki oznacza psa głośnego, wrażliwego na wszelkie odgłosy i krzyki. Szybko się denerwuje i daje o tym znać wszystkim sąsiadom. Uwielbia gości i jest szczerze rozczarowany jeżeli oni nie zwracają uwagi na niego. Bleki to imię dla psa pełnego entuzjazmu i niespożytej energii.
Zdrobniale: Blekuś, Blek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 kwietnia.

 

BLUE JAY

Blue Jay – imię pochodzi od nazwy ptaka Blue Jay z rodziny krukowatych. Ptak pochodzi z Ameryki Płn. Jego nazwa oznacza zgiełk, gadatliwość.
Decydując się na takie imię dla  pieska należy zdać sobie sprawę, że oznacza ono głośność, odwagę i agresywność w zachowaniu. Blue Jay może stać się bardzo agresywny w stosunku do obcych ludzi czy zwierząt. To pies, który zawsze podejmuje alarm, gdy widzi niebezpieczeństwo. Jest bardzo ciekawski i inteligentny.
Zdrobniale :
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny:

BOBI/BOBIK

Bobi/Bobik – imię pochodzi od zdrobnienia angielskiego imienia Bob. Popularność zyskało dzięki angielskiemu serialowi animowanego z 1999 roku o przygodach Boba budowniczego. Bob to główna postać serialu.
Piesek Bobi to pracowity, sympatyczny i towarzyski piesek. Niezmiernie oddany swoim celom. Dobrze ułożony i wychowany. Zawsze szuka porozumienia z otoczeniem. Serdeczny czasami naiwny. Posiada miłe i życzliwe usposobienie.
Zdrobniale: Bobiś, Bobik, Bobiczek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 15 listopada

BOLEK

Bolek – imię pochodzące ze zdrobnienia imienia Bolesław. Jest to staropolskie imię męskie, imię dynastyczne, polskiej dynastii Piastów. Bolesław (bole + sław) co oznacza bardzo sławny.
Bolek to dobry, sprawiedliwy, wytrwały ale i uparty piesek. Ma bardzo chłonny umysł, otwarty na nowości. Jest pracowity, wymaga dużo od siebie ale i od innych. Jest energiczny, ambitny, bojowo nastawiony do życia. Zawsze gotowy do walki. Nieugięty w swych dążeniach. Czasami trochę natarczywy.
Zdrobniale: Bolko, Boluś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 23 lipca

BOO BOO/ BOO/ BO/ BUBU

Boo Boo/ Boo/Bo/Bubu – imię różnie pisane o tym samym znaczeniu.  Boo Boo to postać fikcyjna z filmów animowanych o Misiu Jogi. Oznacza Kochany, kochanie.
Boo Boo to mały piesek tzw. pluszowa przytulanka, o radosnym usposobieniu. Czuły, wrażliwy i pogodny. Nieco leniwy, ale wygodny. Nie potrafi i nie chce, o ile nie musi, podejmować własnych decyzji. Uwielbia pieszczoty i zabawy. Często brak mu pewności siebie i śmiałości. Woli być ciągle małym szczeniaczkiem. Za wszystko chce być nagradzany i chwalony. Przyjmuje gości z wielkim wdziękiem. Niezwykle przywiązany do swojego opiekuna.
Zdrobniale: Bobuś
Imieniny: 25 listopada
Znane pieski o imieniu Boo Boo/Boo/ Bo/ Bubu:
1.Bo- portugalski pies wodny. Piesek rodziny prezydenta Baraka Obamy. Zobacz: http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/psy-w-polityce-ameryka-38
2.Boo – szpic miniaturowy Pomeranin.  Piesek o niezwykłej urodzie. znany i podziwiany na Facebooku. Zobacz: http://infoblog.krainapsa.pl/page/4
3.Boo Boo – Chihuahua – najmniejszy pies świata według Księgi Guinnessa w 2011. Mieszka w USA. Ma 10,16 cm wzrostu, 16,5 długości. Waży 680 gramów. Zobacz:http://infoblog.krainapsa.pl/page/4
4 Bubu – uratował swoja panią przed powodzią. Zobacz: http://infoblog.krainapsa.pl/page/2

BONA

Bona – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Oznacza: bona – dobra, bonus – dobry.
Imię to zarezerwowane jest dla suni stanowczej, władczej i pewnej siebie. Kocha ale nie potrafi okazać swoich uczuć. Drażliwa i popadająca w humory. Potrafi zrazić do siebie innych ludzi swoim chłodnym podejściem. Jest przy tym silna, zdecydowana i surowa. Ten, kto ją dokładnie  pozna wie, że jest to kochana i wierna przyjaciółka.
Zdrobniale: Bonka, Boni, Bonia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 29 stycznia

BORYS

Borys – imię pochodzenia słowiańskiego. Powstało od imienia Borysław. Oznacza waleczny – sławny. Według innych źródeł jest to imię bułgarskie i oznacza wilka, panterę. Według słownika mongolskiego borys oznacza mały, niski, biedny.
Borys to pies ambitny i niezależny. Posiada duże poczucie własnej wartości. Jest życzliwie nastawiony w stosunku do ludzi ale niechętnie podporządkowuje się poleceniom i rozkazom. Ma zdolności dyktatorskie. Nie lubi być pupilkiem rodziny. Ma doskonałą pamięć, jest wiernym towarzyszem i prawdziwym przyjacielem.
Zdrobniale: Borysek, Boria, Borka.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 2 maja.

BOSMAN

Bosman – imię wywodzi się od słowa bosman oznaczającego marynarza, przełożonego załogi na statku lub podoficera w marynarce wojennej.
Pies Bosman to urodzony dyplomata. Uwielbia być w centrum uwagi. Nie lubi się podporządkowywać. Lubi porządek i dyscyplinę. Jest pracowity, wytrwały i odważny. Z Bosmanem można czuć się bezpiecznie. To znakomity przyjaciel.
Zdrobniale: Bosmanek, Bosmuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 1 grudnia.

BOUNTY

Bounty – imię pochodzi od słowa bounty, oznaczającego baton czekoladowy, produkowany przez Mars Incorporated. Bounty z angielskiego oznacza hojność, szczodrość, obfitość.
Imię Bounty oznacza życzliwe i miłe usposobienie. To pełny wdzięku i czaru osobistego piesek. Lubi towarzystwo, chce błyszczeć w otoczeniu. Uwielbia pieszczoty i zabawy. Znakomity psi psycholog.
Zdrobniale: Bountuś,.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11marca.

BRANDI FOX

Brandi Fox – brak informacji.

Komentarze
Wczytywanie...