Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 304

W  V części „Wielkiej Księgi  Imion dla Psa” prezentujemy znaczenia imion  od Bambo do Bella. Imiona piesków ułożone są alfabetycznie. Na zdjęciu sunia  Baranka z KrainyPsa. Jeżeli chcesz poznać znaczenie imienia twojego pupila zarejestruj go na Portalu KrainaPsa. Zapraszamy do lektury.

BAMBO

Bambo -imię psa. W języku cziczewa słowo bambo oznacza ojca. W Polsce w języku sloganu stało się określeniem czarnego człowieka. Kojarzy się ze słowem bambus, które oznaczającą roślinę niemyślącą. Przyjęło się, że imię Bambo zarezerwowane jest dla pieska o umaszczeniu czarnym. W Polsce imię dość popularne.
Bambo to piesek nieco nieokrzesany i niesforny ale zabawny, wesoły i figlarny. Jest bardzo ciekawy świata. Wszystko co nowe i obce przyciąga jego wzrok. Uwielbia zabawy. Kocha dzieci. Jest niezwykle uczuciowy. Kocha swoją rodzinę ponad wszystko. Wierny przyjaciel i towarzysz. Nie lubi się uczyć, ma jednak intuicję i wyobraźnię. Nie pozwoli smucić się swojemu opiekunowi. Jest wszędzie tam gdzie on.  Wrażliwy na krytykę, potrafi się na chwilę nadąsać, ale zły humor szybko mu przechodzi.
Zdrobniale: Bambuś, Bambusiek
Sławne pieski o imieniu Bambo-  brak informacji.
Imieniny: 01 września

BANGO

Bango – brak informacji.

BARABOL

Barabol – Imię pochodzi od słowa barabol. Według dialektów i gwary polskiej ziemi kieleckiej słowo barabol oznacza bęben.
Imię oznacza psa o silnej psychice, ale nieco wycofanego z życia. Potrzebuje dobrego opiekuna. Kocha rodzinę ale nie pozwala się zdominować. Jest przekorny i uparty.
Zdrobniale: Barabolek
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 3 sierpnia

BARANKA

Baranka – żeńska forma pochodząca od słowa baranek. Imię pochodzi od zdrobnienia słowa baran. Baranek to młody, roczny cielec, jagnię.
Baranka to sunia optymistycznie nastawiona do życia. Posiada łagodne usposobienie. Niezwykle uczuciowa i obowiązkowa. Sprawia wrażenie niewiniątka. Czasami swawolna i niecierpliwa. Jest pełna entuzjazmu i niespożytej energii. Uparta, łatwo popada w złość.
Zdrobniale: Baranusia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 9 czerwca.

BARY

Bary – imię pochodzi od słowa bary i oznacza silnie rozwinięte barki, ramiona. Wykazuje związek znaczeniowy z ciężarem.
Imię Bary noszą psy dobrze zbudowane. Gdy wymawia się to imię Bary, czuje się, że tkwi w nim jakaś siła. Bary potrafi zmierzyć się z trudnościami i problemami. Posiada silną osobowość, czasami uparty. Potrafi walczyć i przeciwstawiać się. To pies pewny siebie, silny, ufny w swe umiejętności. Łatwo odnosi sukcesy. Wytrwały w pokonywaniu trudności. Zdecydowany przywódca. Rodzinę otacza swoim bezpieczeństwem. Niezwykle przywiązany i kochany. Ceni sobie wygodne życie, miękką kanapę i przysmaki.
Zdrobniale: Baruś, Barunia,
Znane pieski o imieniu Bary:
1. Bary ratuje życie swojej pani. Zobacz: http://infoblog.krainapsa.pl/page/3
Imieniny: 5 maja

BASIL/BAZYL

Basil/Bazyl – imię pochodzi od męskiego imienia Bazyli. Posiada pochodzenie późno- greckie i oznacza król, wódz, cesarz.
Imię Bazyl/ Basil oznacza zdecydowany, śmiały, wytrwały, ambitny. To pies, który działa szybko i zdecydowanie. Posiada zdolności przywódcze. To inteligent z bystrym umysłem. Szybko się uczy, ma dobrą pamięć.
Zdrobniale: Bazyluś,
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 2 stycznia.

BASTER

Baster – imię pochodzi od słowa baster, które według słownika etymologicznego oznacza bękart, wylęganiec.
Pies Baster ma bogate wnętrze. Za wszelka cenę próbuje zbudować sobie autorytet w otoczeniu. Bardzo pragnie miłości. Jest nieco wycofany i nieufny. Ale jak pokocha jest wierny do końca życia. Żyje według własnych zasad.
Zdrobniale: Basterek, Basteruś
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny; 17 lipca

BĘBENEK

Bębenek – imię pochodzi od słowa bęben, czyli instrument lub błona bębenkowa w uchu, czy też część maszyny w kształcie walca. Według sloganu miejskiego bębenek to wielki brzuch, bęben, wazon.
Bębenek to wrażliwy i bezinteresowny pies. Troszczy się o swoją rodzinę. Kocha opiekuna, jest dla niego towarzyszem i przyjacielem. Lubi ciszę i spokój. „Bębni” tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Na ogół spokojny i cichy.
Zdrobniale: Bębenuś
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 29 lipca.

BEJBI/ BABY

Bejbi/Baby – imię pochodzące od słowa baby, czyt. bejbi. Według słownika języka polskiego, oznacza niemowlę, małe dziecko lub żartobliwie i poufale o kochanej kobiecie.
Bejbi to sunia niezwykle ciepła, kochana i urocza. Lubi ciepło domowego ogniska. Wymaga nieustannej uwagi ze strony opiekuna i rodziny. Pragnie wygodnego życia. Czasami swawolna i pełna entuzjazmu. Łatwo popada w złość.
Zdrobniale: Bebisia,
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 22 maja

BELLA

Bella – imię żeńskie pochodzenia łacińsko- francuskiego. Powstało od słowa belle i znaczy „piękna, śliczna, cudowna”
Bella to romantyczka, pełna miłości i wrażliwości. Łatwo ją skrzywdzić. Bezgranicznie ufa ludziom. Często spotyka ją rozczarowanie. Uwielbia spędzać czas na zabawach, marzeniach i bujaniu w obłokach. Przyjacielska i niezwykle zakochana w swoim opiekunie.
Zdrobniale: Bellusia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 28 sierpnia

Komentarze
Wczytywanie...