Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 514

Dziś IV cześć „Wielkiej Księgi  Imion dla Psa” Imiona piesków ułożone są alfabetycznie. Prezentujemy znaczenia imion  od Aya do Baltazar. Na zdjęciu piesek Baffi z KrainyPsa. Jeżeli chcesz poznać znaczenie imienia twojego pupila zarejestruj go na Portalu KrainaPsa. Zapraszamy do lektury.

AYA

Aya – imię żeńskie pochodzenia japońskiego o znaczeniu: podpisać.
Sunia o tym imieniu jest cierpliwa, uparta i czarująca. Dąży do celu, posiada silną i zdecydowaną osobowość. Delikatna, wrażliwa, uczuciowa, kocha całym sercem. Potrzebuje ciepła i miłości. Woli samotność niż duże towarzystwo.
Zdrobniale: Ayaksia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 5 lutego.

AZA

Aza – imię suni pochodzi od cygańskiego imienia żeńskiego Aza (A3a). W Polsce nadawane coraz częściej.
Aza lubi olśniewać otoczenie swoim wdziękiem i urodą. Lubi błyszczeć, uwielbia być podziwiana. Jest żywa, pomysłowa i porywcza. Nieco zaborcza. Posiada swój niebywały i niepowtarzalny charakterek. Potrafi wymuszać posłuszeństwo. Obserwuje świat niczym szpieg, wkracza do akcji wówczas kiedy jest pewna swojego zwycięstwa. Kocha swoją rodzinę i według niej rodzina należy tylko do niej. Każda  zabawka jest tylko jej własnością. Spojrzenie mówi samo za siebie: nie ruszaj. Uwielbia się przytulać i być przytulana. Bawi się z gracją, na spacerze pokazuje swoje dobre wychowanie.
Zdrobniale: Azunia, Azusia.
Imieniny: 21 sierpnia
Sławne pieski o imieniu Aza –  brak informacji

AZOR

Azor – jedno z najbardziej popularnych imion dla psa.  Nazwa wywodzi się od wysp Azorow, wysp wulkanicznych u wybrzeży Płw. Iberyjskiego.
Imię Azor określa buntowniczą naturę psa. Jest rodzinny i przyjacielski, ale sprowokowany lub pod wpływem zdenerwowania potrafi wybuchnąć jak wulkan. Wierzy własnej intuicji. Jest ciekawy świata. Ceni przyjaźń i życie rodzinne.
Zdrobniale: Azorek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 12 listopada.

BADI/BADY

Badi/Bady – imię pochodzi od męskiego, arabskiego imienia Badi.
Pies o tym imieniu jest dynamiczny, ambitny, bardzo pewny siebie. Działa niezwykle żywiołowo. Cechuje go wyjątkowa wytrwałość i upór. Bywa nieugięty w swych dążeniach, ale jest także powściągliwy i skryty. Przyjaciół i rodzinę darzy sympatią i miłością.
Zdrobniale: Baduś, Badinek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 marca

BAFFI

Baffi – imię pochodzi od włoskiego słowa baffi, oznaczającego wąsy.
Imię Baffi określa otwarty umysł, zdolność chłonięcia wszystkiego co nowe i dobre. Piesek uwielbia gości w domu. Zawsze chce być w centrum uwagi. Lubi pochwały. Czasami jest przekorny. Wymaga wiele od siebie. Jest wytrwały, uparty, pracowity, energiczny, ambitny i bojowy. Zawsze pewny siebie.
Zdrobniale: Baffuś, Baffinek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 27 października.

BAJA/ BAJKA

Baja/Bajka – imię pochodzi od następujących znaczeń: 1- od słowa bajać, czyli opowiadać fantastyczne historie, baśnie. 2 – od słowa baja, miękka tkanina bawełniana. 3. Zdrobnienie od imienia Basia.
Baja, bajka to spokojna, niezależna, czuła i pewna siebie sunia. Jest niezwykle szlachetna i lojalna wobec opiekunów, zawsze wierna zasadom. Ciągle poszukuje dobrych rozwiązań. Lubi spacery i podróże. Uwielbia wieś. Baja to wzorowa mama, dobry przyjaciel.
Zdrobniale: Bajeczka, Basiunia,
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 12 grudnia

BAKI

Baki – imię psa. Słowo baki oznacza bokobrody, baczki, pekaesy, zarost na twarzy.
Pieski noszące to imię są poważne, dostojne, czcigodne i szanowane. Baki to pies zdolny do refleksji. Nie ulega wpływom. Potrzebuje miłości i zrozumienia. Groźbami, żaden właściciel nie zmusi go do działania. Trzeba go umiejętnie zachęcić. Czasami sprawia wrażenie nieprzystosowanego. Posiada zdolność panowania nad sobą i poczucie obowiązku. To pies aktywny. Niezwykle przywiązany do rodziny. Wierny i kochany przyjaciel. Niezwykle dba o swój wygląd. Lubi ład i porządek. Nie znosi krzyków, hałasów i kłótni. To uporządkowany i dobrze wychowany pies.
Imię rzadko spotykane wśród psów.
Zdrobniale: Bakinek, Bakiś
Znane pieski o imieniu Baki – brak informacji.
Imieniny: 6 marca

BAKUŚ

Bakuś – imię pochodzi od nazwy smacznego serka wspierającego rozwój i zdrowie dziecka. Produkt niezwykle popularny.
Bakuś to spokojny i opanowany piesek. Lubi towarzystwo. Jest miły i kochany. Kocha rodzinę i ognisko domowe. Jest godny zaufania i niezwykle pracowity. Uwielbia przytulać się do swojego opiekuna. To taki mały pieszczoszek.
Zdrobniale: Bakusiątko, Bakusiek
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 5 czerwca

BALON

Balon – imię pochodzi od słowa balon, oznaczającego zabawkę dla dzieci wypełnioną powietrzem lub od słowa balon oznaczającego statek powietrzny, poruszający się z wiatrem.
Imię Balon oznacza niezależny, ambitny, opiekuńczy i troskliwy. Pies chodzi, a właściwie lata  własnymi drogami. Jest uparty i zdecydowany na wszystko. Niezwykle odważny. Potrzebuje miłości i przyjaźni.
Zdrobniale: Balonik, Balonuś
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 19 grudnia.

BALTAZAR

Baltazar – imię pochodzi od imienia męskiego, pochodzenia babilońskiego. W języku hebrajskim brzmi Beltszassar. Słowo Bel oznacza w mitologii babilońsko-asyryjskiej – przydomek bogów. Znane jest ze Starego Testamentu jako imię jednego z Trzech Króli. Baltazar to nazwa ochronna: Belu (Boże) zachowaj króla lub Niech Bel zachowa jego życie. Do Polski przywędrowało w XII wieku.
Imię Baltazar jest wśród piesków raczej rzadko spotykane.  Pies noszący to imię jest niezwykle wrażliwy i uczuciowy. Posiada znakomicie rozwinięty intelekt i intuicję. Potrafi poświęcić własne korzyści dla celów swojej rodziny. Cechuje go życiowa mądrość. To znakomity psycholog . Oddany i wierny swojemu opiekunowi. Posiada umiejętność trafnego osądu sytuacji. Mądry i inteligentny. Lubi towarzystwo. Uwielbia aktywność i twórcze zabawy. Ma doskonały zmysł obserwacyjny i doskonałą pamięć. Jest szlachetny i ambitny. Posiada spokojne usposobienie. Jest opanowany, nieco skryty.
Zdrobniale: Baltazare, Baltazaro, Baluś, Balo, Baltazuś, Baltazy.
Sławne pieski o imieniu Baltazar:
1.Labrador Baltazar prowadzi swój blog Dogulcowo  http://dogulcowo.pl/
Imieniny: 6 stycznia

Komentarze
Wczytywanie...