Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 293

Dziś III cześć „Wielkiej Księgi  Imion dla Psa” Imiona piesków ułożone są alfabetycznie. Prezentujemy znaczenia imion  od Ares do Ax. Na zdjęciu sunia Artia z KrainyPsa. Jeżeli chcesz poznać znaczenie imienia twojego pupila zarejestruj go na Portalu KrainaPsa. Zapraszamy do lektury.

ARES

Ares – imię męskie z mitologii greckiej. Ares to bóg krwawej wojny i amoku ogarniającego ludzi podczas bitwy. Był patronem szpiegów, katów. Nauczył jednak ludzkość bezinteresownego bohaterstwa.
Pies Ares uwielbia walkę, lubi wszczynać konflikty. Jest nieco zaborczy. Posiada zdolności kierownicze. Ma silna psychikę. Jest samodzielny. Kocha swoją rodzinę ale nie przywiązuje specjalnej wagi do stałego ogniska rodzinnego. Lubi wpadać w tarapaty, ale niezwykle odważny i bohaterski. Zapewnia swoim bliskim bezpieczeństwo i opiekę.
Zdrobniale: Aresik.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 6 sierpnia

ARTI/ARTIA

Arti/ Artia – imię żeńskie pochodzenia indonezyjskiego.
Imię to oznacza życzliwe usposobienie, pewność siebie i otwarty umysł. Sunia uwielbia towarzystwo, kocha być chwalona za swoje postępki. Grzeczna, dobrze ułożona zna bowiem swoją wartość. Ma życzliwe i miłe usposobienie.
Zdrobniale: Artisia, Artusia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 07 lipca.

ASHA

Asha – imię żeńskie pochodzenia hinduskiego, oznaczające: nadzieję. Pochodzi od imienia Anna. W języku hebrajskim słowo Channah oznacza wdzięk, łaskę.
Sunia Asha uwielbia naturę, przyrodę, spokój i środowisko rodzinne. To urodzona dyplomatka. Czasami naiwna. Doskonale potrafi naśladować opiekuna. Jest delikatna, ale potrafi trwać przy swoim zdaniu. Jest odważna i wrażliwa.
Zdrobniale: Ashusia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 30 marca

ASKAN

Askan – imię męskie, niewiadomego pochodzenia.
Pies Askan posiada cechy przywódcze. Mocno zaznacza swoją obecność. Typowy indywidualista. Mocno eksponuje swoje ego. Z Askanem nie można się nudzić. Posiada bowiem wiele pomysłów. Zawsze można na niego liczyć. Jest obowiązkowy, który żyje według własnych zasad. Wiele wymaga od siebie i od innych.
Zdrobniale: Askanek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 31 maja.

ASTI

Asti – imię pochodzi od nazwy asti. Jest to znane, włoskie, bardzo słodkie wino o nazwie Asti Spumante. Asti to także miasteczko, ważny ośrodek produkcji win włoskich.

Asti to pies wesoły, towarzyski, lubiący zabawę. Uwielbia życie wygodne, bliskość człowieka i pieszczoty na kanapie. Nieco leniwy i spokojny. Kocha swojego opiekuna, jest mu wierny i oddany. Łasy na pochlebstwa i smakołyki.
Zdrobniale: Astik.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 8 kwietnia.

ASTOR

Astor – imie pochodzi od słowa astor, co według języka katalońskiego oznacza jastrząb, jastrząb gołębiarz.
Astor, pies, ma niezwykle bogate wnętrze. Posiada dużą pewność siebie, odwagę. Buduje autorytet w otoczeniu. Posiada trudny charakter. Jest uparty i nie ulega wpływom. Potrzebuje kontaktu z ludźmi. Jest inteligentny, pomysłowy, przebiegły. Wszystko co znajdzie jest jego. Miewa humory. Rodzinę ceni ponad wszystko. Jest do niej przywiązany. Kocha dzieci.
Zdrobniale: Astorek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 22 marca.

ASTRA

Astra – imię żeńskie pochodzenia greckiego Astera, oznaczające gwiazdę. Astera to córka Zeusa, bogini sprawiedliwości. Zbrodnie ludzi sprawiły, że Astera ukryła się na nieboskłonie jako Panna, jeden z gwiazdozbiorów Zodiaku.
Astra to sunia pełna wdzięku i uroku osobistego. Sprawiedliwa, uczynna, hojna i lojalna. Niezmiernie zakochana w swojej rodzinie. Lubi towarzystwo, ale nie potrzebuje publiczności aby błyszczeć. Ma dużo ciepła i troskliwości.
Zdrobniale: Asterka, Asteruś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 21 września

ATLAS

Atlas – w mitologii greckiej tytan. Syn Posejdona i Klejto.
To pies niezależny, dumny, skłonny do działania i refleksji. Ma wyostrzone poczucie sprawiedliwości. Jest silny fizycznie i wielki duchem. To szczery, odważny i wierny pies. Atlas otacza troską swoją rodzinę. Kocha ognisko rodzinne.
Zdrobniale: Atlasik
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 17 maja.

AUDREY

Audrey – brak informacji.

AX

Ax – imię wywodzi się od angielskiego słowa ax, oznaczającego topór, broń sieczną, siekierę.
Pies o tym imieniu jest ostry, zadziorny, skory do zaczepek. Uwielbia ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Jest niezwykle dynamiczny i waleczny. Zawsze staje w obronie swego opiekuna. Odważny i zdyscyplinowany.
Zdrobniale: Axik
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 27 sierpnia.

Komentarze
Wczytywanie...