Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 373

Prezentujemy  II część „Wielkiej Księgi Imion dla Psa”. Imiona piesków ułożone są alfabetycznie. To następne 10 imion (na literę A),  piesków zarejestrowanych w KrainiePsa. Na zdjęciu sunia Amy z KrainyPsa. Miłej lektury. W następnej części dalsze informacje na temat znaczenia imion dla piesków.

AMOR

Amor – imię męskie. Rzymski bóg miłości, odpowiednik greckiego Erosa. Przenośnie Amor oznacza: miłość, namiętność, uczucie.
Amor to niezwykle uczuciowy i wrażliwy pies. Nie lubi krzyków, hałasów. Jest miły, empatyczny i bardzo towarzyski. Pociąga go wszystko co owiane jest tajemnicą. Ma romantyczna naturę. Lubi pieszczoty, wygodne życie i dobrobyt. Lubi zwracać na siebie  uwagę wszystkich domowników. Kocha i pragnie być kochany.
Zdrobniale: Amorek, Amoruś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 14 lutego

AMY

Amy – czyt. Ejmi. Skrót od imienia żeńskiego Emilia lub Amelia. Jest odpowiednikiem imienia Emily. Od słowa łacińsko-etruskiego aemulus oznacza: rywalkę, zazdrośnicę.
Amy to sunia niezwykle wrażliwa, szlachetna i dumna. Czasami naiwna, łasa na pochwały i pochlebstwa. Uwielbia dominować, lubi być podziwiana, nie znosi krytyki. Zazdrosna o uczucia swojego opiekuna. Potrafi rywalizować z pozostałymi członkami rodziny. Jest inteligentna, silna i dynamiczna.
Zdrobniale: Amysia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 1 grudnia

ANDERSEN

Andersen – imię pochodzi od nazwiska Andersen – duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego z twórczości baśniopisarskiej.
Pies o tym imieniu jest ciekawy świata i ludzi. Jest twórczy, aktywny, uwielbia podróże. Cechuje go jednak nieustanny niepokój ducha, poczucie osamotnienia i kompleksy. Ma nieco skomplikowany charakter, nadmierną wrażliwość. To co dzieje się w jego duszy, na zawsze pozostaje tajemnicą. Kocha i chce być kochany. Czasami robi to niezbyt umiejętnie. Nigdy nie opuszcza swojego opiekuna w potrzebie.
Zdrobniale: Andersenik, Andresio.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 13 lutego

ANEKS/ANEX

Aneks/Anex – imię pochodzi od słowa aneks i oznacza: dodatek, uzupełnienie, załącznik, który stanowi integralną część dzieła, albo wydzieloną część pomieszczenia, przylegającego do większego.
Aneks/Anex to pies niezależny, samodzielny, pewny siebie i rozsądny. Uwielbia swoją rodzinę. Jest jej wierny i oddany. Posiada zdolności dyplomatyczne. Ceni ustabilizowane i tradycyjne życie. Jest obowiązkowy, ceni porządek i ład. Jest chętny do pomocy. Nie lubi sprawiać kłopotów.
Zdrobniale: Aneksik, Aneksio.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 3 września.

ANETTE

Anette – imię francuskie. Pochodzi od imienia Anna. W języku hebrajskim słowo Channah oznacza wdzięk, łaskę.
Sunia o tym imieniu lubi towarzystwo, ale bardziej ceni rodzinę. Uwielbia spokój, zgodę i harmonię. Jest wrażliwa, oddana i wierna. Posiada dobre maniery. Uważa się za dyplomatkę, chodź czasami nie potrafi negocjować. Jest inteligentna. Jeżeli uzna, że czegoś nie potrafi zrobić dobrze, woli zrezygnować. Jest dynamiczna i zmysłowa.
Zdrobniale: Anecia, Anetka.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 13 czerwca.

ANJA

Anja – imię żeńskie pochodzenia nordyjskiego. Popularne w krajach skandynawskich. Podstawowa wersja imienia Anna. W języku hebrajskim słowo Channah oznacza wdzięk, łaskę.
Sunia o imieniu Anja lubi towarzystwo, ale bardziej ceni rodzinę. Jest wrażliwa, oddana i wierna. Posiada dobre maniery. Jest inteligentna, dynamiczna i zmysłowa. Sunia  uwielbia naturę, przyrodę, spokój i środowisko rodzinne. To urodzona dyplomatka. Czasami naiwna. Doskonale potrafi naśladować opiekuna. Jest delikatna, ale potrafi trwać przy swoim zdaniu. Jest odważna i wrażliwa. Uwielbia spokój, zgodę i harmonię.
Zdrobniale: Anusia, Ania.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 26 lipca.

ANTONIUSZ

Antoniusz – imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się z rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny.
Pies Antoniusz ma swoje przyzwyczajenia. Stara się nie powodować konfliktów. Jest cichy i spokojny. Lubi ciszę, nie znosi krzyków i hałasów. Mogą one wywoływać u niego napięcie nerwowe. Najchętniej spędza czas w kąciku w ukryciu. Z reguły jednak panuje nad emocjami. Jest grzeczny, wykonuje polecenia opiekuna. Nie lubi dominować. Ma duże poczucie odpowiedzialności. Jest opiekuńczy i sprawiedliwy. Cieszy się ogromnym szacunkiem rodziny.
Zdrobniale: Antoś, Antoniuszek.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 12 stycznia.

ANU

Anu – imię pochodzące od  sumeryjskiego boga nieba Anu. W mitologii mezopotamskiej Anu oznacza boga – Niebo, oraz wszystkich bogów ( triada bogów).
Anu to pies silnie przeżywający wszelkie sukcesy, radości jak i niepowodzenia i porażki. Brakuje mu opanowania i samodyscypliny. Jest bardzo dynamiczny i aktywny. Ma niezwykle emocjonalną osobowość. Bardzo chce być doceniany. Uwielbia się podobać. Posiada cechy prawdziwego przyjaciela.
Zdrobniale: Anuś.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 2 maja.

ANZO

Anzo – brak informacji.

APOLLO

Apollo – imię pochodzi od greckiego imienia męskiego Apollo. W mitologii greckiej Apollo to bóg obrzędów oczyszczających, wróżbiarstwa i muzyki. Syn Zeusa. Dzisiaj imię męskie określające mężczyznę o wybitnej urodzie.
Piesek noszący imię Apollo, zawsze chce być na widoku. Uwielbia swoją rodzinę, w której towarzystwie czuje się najlepiej i wręcz domaga się bycia w centrum zainteresowania. Jest silny, samodzielny, czasami ospały. Posiada nieocenioną mądrość umysłu, inteligencję i znakomite wyczucie smaku. Emanuje empatią. To wieczny optymista. Pomocny, towarzyski, kochany i wrażliwy. Apollo to raczej piesek nieśmiały, bojaźliwy w stosunku do zupełnie obcych ludzi. Czasami bywa agresywny i chytry. Jeżeli coś należy do niego to już na zawsze. Lubi być rozpieszczany. Imię bardzo rzadko spotykane.
Zdrobniale: Apolluś, Apollonek
Sławne pieski o imieniu Apollo-  brak informacji
Imieniny: 10 czerwca

Komentarze
Wczytywanie...