Imię dla psa. Wielka Ksiega Psich Imion

0 204

Imię dla psa. Cześć XVI Wielkiej Księgi Psich Imion. Nie wiesz jakie imię wybrać dla swojego pupila? Zapraszamy do lektury. Każde imię ma swoją małą tajemnicę. Dziś prezentujemy 10 kolejnych imion od Fafiki do Fifiego. Masz psa? Nie wiesz co oznacza jego imię? Zarejestruj go na Portalu KrainaPsa, a jego imię ukaże się w Wielkiej Księdze Imion. Na zdjęciu piesek FIFI I SENIOR

FAFIKA

Fafika – imię pochodzi od imienia Fafik. Słowo fafik nie ma konkretnego znaczenia. Kojarzy się ze słowem pieszczoch.
Fafika to słodka sunia o przyjaznym nastawieniu do ludzi i innych zwierząt. Jest łagodna, radosna, pełna energii, chętna do zabawy. Nie lubi krytyki, boi się krzyków. Uwielbia życie rodzinne. Pragnie być w centrum uwagi. Nie znosi samotności. Jest niezwykle uczuciowa i wrażliwa. Jest prawdziwym małym przyjacielem. Urocza i kochana. Lubi pieszczoty i pochwały.
Zdrobniale: Faficzka, Fafusia
Imieniny: 26 stycznia
Znane pieski o imieniu Fafika – brak informacji

FAZI

Fazi – imię pochodzi od słoweńskiego słowa fazi co oznacza faza – stan zjawiska w danej chwili, miejsce, etap. Fazi to także Krzysztof Milerski znany, polski raper.
Imię Fazi oznacza kogoś wesołego, w dobrym humorze, żartownisia. Czasami posiada niekontrolowane zachowanie, tzw. pozytywna głupawkę. Jest przy tym uroczy i zabawny. Skupia się raczej na jednej rzeczy. Nie potrafi się na nikogo obrazić. Nie przejmuje się oceną innych. Chodzi własnymi ścieżkami. Wywiera pozytywny wpływ na otoczenie. Nie pozwoli się nikomu smucić. Ceni wygodne życie. Wspaniały towarzysz zabaw.
Zdrobniale: Fazus, Fazika
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 14 września

 

FELEK

Felek – imię pochodzi od zdrobnienia imienia Feliks, Felicjan. Wywodzi się z języka łacińskiego od słowa felix i oznacza łaskawy, szczęśliwy, życzliwy.
Pies Felek potrafi cieszyć się życiem. Korzysta z wszelkich przyjemności. Posiada silną osobowość. Osiąga sukcesy. Znakomicie radzi sobie w trudnych sytuacjach. Wokół niego tworzy się obronna strefa spokoju i bezpieczeństwa. Wyznaje zasadę spiesz się powoli. Uwielbia dobre jedzenie. To życiowy optymista, wesoły pies, znakomity przyjaciel.
Zdrobniale: Feluś, Fel
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 13 stycznia

FELIKS/ FELIX

Feliks/Felix – imię wywodzi się od imienia męskiego. Jest pochodzenia łacińskiego. Oznacza łaskawy, szczęśliwy, błogosławiony, przynoszący szczęście. Podobnie jak Felicjan wywodzi się od słowa Felix. W polskim, starym tłumaczeniu Feliks oznacza – Szczęsny.
Piesek o imieniu Feliks posiada dwa oblicza. Jedno spokojne, drugie wzburzone. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajduje. Feliks to szlachetny, gotowy nieść bezinteresowną pomoc piesek. Daje sobie radę w każdych warunkach. Zawsze czuwa nad opiekunem i rodziną. Przy nim rodzina może czuć się bezpiecznie i spokojnie. Feliks roztacza bowiem wokół siebie tzw. ochronną strefę. Jest to bardzo mądry i wesoły pies. Pogodny, życzliwy i bardzo uczuciowy. Nie znosi karcenia. Bardzo to przeżywa. Kiedy jest wzburzony i zły, nie ukrywa swoich emocji.
Zdrobniale: Feluś, Felek
Imieniny: 30 grudnia
Sławne pieski o imieniu Feliks – brak informacji.

 

FENIKS/ FENIX

Feniks/ Fenix – imię pochodzi od słowa feniks oznaczającego ognistego legendarnego ptaka. Feniks to symbol słońca, odradzania się i nieśmiertelności.
Pies Feniks jest pewny siebie, energiczny i zaradny. Posiada niemal arystokratyczne maniery. Ceni dobrobyt i wygodne życie. Lubi być źródłem zainteresowania. Uwielbia komplementy. Potrafi oczarować otoczenie. Swoich uczuć nie uzewnętrznia ale kocha i chce być kochany. Potrzebuje czułości i opieki. To ciepły, troskliwy i kochany piesek
Zdrobniale: Feni, Fenikuś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 17 września

FERBI

Ferbi/ Furby – imię pochodzi od nazwy interaktywnej, elektronicznej i zrobotyzowanej  zabawki – chomika, puszystego i bardzo kolorowego. Chomik mówi po polsku i w języku furbish. Uczy się i bawi. Ma 6 osobowości w zależności od sposobu zabawy.
Sunia Ferbi jest wesoła i radosna. Zawsze  skora do zabawy i aktywnego wypoczynku. Jest żywotna, dynamiczna i pełna energii, a przy tym opiekuńcza, troskliwa i pomocna. Posiada życzliwe i miłe usposobienie. Lubi towarzystwo, chce byś w centrum uwagi. Nie lubi bezczynności i nudy. Kocha ognisko domowe.
Zdrobniale: Ferbuś, Ferbinka, Ferbusia
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 19 listopada

FERGIE

Fergie – imię pochodzi od pseudonimu artystycznego amerykańskiej piosenkarki Stacy Ann Ferguson.
Sunia o imieniu Fergie to silna osobowość. Często zaskakuje swoim decyzjami. Zawsze spada na cztery łapy, Nie boi się nowych wyzwań. Nie poddaje się. Nie unika kłopotów. Jest odważna i przebojowa. Niezwykle pracowita i bojownicza. Uzależniona od dobrego jedzenia. Ma talent aktorski. Lubi błyszczeć w otoczeniu. Pewna siebie. Pełna wdzięku. Kochana i uwielbiana przez wszystkich.
Zdrobniale: Fergusia, Fergina
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 25 lipca

FIDEL

Fidel – imię pochodzi od męskiego imienia Fidelis  i oznacza wierny, wierzący, mocny w wierze. Fidelis to imię pochodzenia łacińskiego. Odpowiednikiem hiszpańskim jest Fidel.
Pies Fidel to mężny i odważny osobnik. Zawsze gotowy do obrony swoich najbliższych. Wierny i przyjacielski do końca swoich dni. Wymaga dużo od siebie. Nieugięty w swoich dążeniach. Jest energiczny, dokładny  i skrupulatny. Nie należy do psów kanapowych przytulanek. Woli aktywny relaks. To mądry i inteligentny pies.
Zdrobniale: Fid, Fidek, Fideluś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
imieniny: 24 kwietnia

FIDO

Fido – imię pochodzi od łacińskiego imienia  Fido.
Piesek noszący to imię  jest energiczny, aktywny i wesoły. Zawsze ma ochotę do działania. Jest lojalny, rzetelny i uczciwy. Zawsze można na niego liczyć. Jest niesamowicie wierny i troskliwy. Znakomity psi psycholog. Nie pozwoli się smucić. Ciekawy świata. Mały intelektualista. Bardzo zżyty z rodziną. Chce być kochany i podziwiany. Łatwo wzbudza zaufanie.
Zdrobniale: Fiduś, Fid
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 26 maja

FIFI

Fifi – to zdrobnienie imienia Filip. Imię pochodzenia greckiego. Filip, Philippos (z grec.) oznacza miłośnika koni, znawcę koni, kogoś lubiącego konie.
Piesek o imieniu Fifi jest energiczny i pełny entuzjazmu. Nie znosi rutyny i poukładanego życia. Szuka nowych przygód. Ciągłe gdzieś go gna. Lubi podróżować, ale uwielbia ognisko domowe i ciepły przytulny kąt. Niezwykle przywiązany do swego opiekuna. Jest wrażliwy, lubi wokół siebie porządek, czyste legowisko i ładne stroje.
Imię często spotykane. Najczęściej nadawane małym pieskom.
Zdrobniale: Fifuś, Fifka, Fifusiek
Imieniny: 18 listopada
Sławne pieski o imieniu Fifi – brak

Komentarze
Wczytywanie...