Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 488

Wielka Księga Psich Imion. To już  XV część Imion dla psa. Każdy opiekun pieska znajdzie tu kilka istotnych wiadomości o imieniu dla pupila. Podajemy znaczenie imion piesków tylko zarejestrowanych w KrainiePsa. Dziś prezentujemy 10 kolejnych, od Elzy do imienia Fafik. Na zdjęciu piesek Fido.

ELZA

Elza – imię niemieckie, pochodzi od zdrobnienia żeńskiego imienia Elżbieta. Występuje jako imię samodzielne. W Polsce spotykane od XIV wieku.
Sunia nosząca to imię jest mądra i silnie związana z rodziną. Bardzo źle znosi samotność. Kocha towarzystwo, chce być w centrum uwagi. Jest niezwykle pogodna, troskliwa i opiekuńcza. Nieco uparta ale odważna i aktywna w działaniu. Dla niej najważniejsze są uczucia i miłość do rodziny. Kocha i chce być kochana.
Zdrobniale: Elzuś, Ela, Elzunia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 14 czerwca

ELZUNIA

Elzunia – imię pochodzi od zdrobnienia imienia Elza. Elza to imię niemieckie i pochodzi od zdrobnienia żeńskiego imienia Elżbieta. Występuje jako imię samodzielne. W Polsce spotykane od XIV wieku.
Sunia nosząca to imię jest mądra i silnie związana z rodzina. Bardzo źle znosi samotność. Kocha towarzystwo, chce być w centrum uwagi. Jest niezwykle pogodna, troskliwa i opiekuńcza. Nieco uparta ale odważna i aktywna w działaniu. Dla niej najważniejsze są uczucia i miłość do rodziny. Kocha i chce być kochana.
Zdrobniale: Elzuś, Ela, Elzusia.
Znane pieski o tym imieniu –  brak informacji
Imieniny: 14 czerwca

EMI

Emi – imię żeńskie pochodzenia japońskiego. Oznacza piękną, ulubioną.
Sunia nosząca to imię jest niezwykle oddana rodzinie. Kocha na zawsze. Jest ciekawa świata. Uwielbia spacery i podróże. Lubi samotność,  prywatność i niezależność.  Łatwo ufa ludziom. Szybko zdobywa ich zaufanie. Nie kieruje się jednak emocjami. Stara się dominować w znanym jej otoczeniu. Zawsze piękna i dostojna.
Zdrobniale: Emiśka, Emiś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 13 lipca

EMILY

Emily – obca forma imienia angielskiego Emilia. Emilia to imię rzymskie, pochodzenia etruskiego. Oznacza gorliwość, pilność, żarliwość.
Emily to sunia dumna, poważna i dostojna. Jest pełna temperamentu i gwałtownego usposobienia. Uwielbia towarzystwo. Jest znakomitą obserwatorką. Nic nie ujdzie jej uwadze. Ma doskonałą pamięć. Odważna ale i mściwa. Wszystko co w jej zasięgu należy do niej. Zawsze panuje nad emocjami. Lubi pieszczoty ale nie można jej tymi pieszczotami przekupić. Ma swoje racje. Ale jest przy tym bardzo wrażliwa i kochana.
Zdrobniale: Emi, Emilka
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 5 czerwca

ENVY

Envy – imię pochodzi od angielskiego słowa envy i oznacza zazdrość, zawiść.
Piesek o tym imieniu to niezwykle zamknięty w sobie zwierzak. Przywiązuje się na całe życie do swojego opiekuna. Jest dla niego całym światem. Jest opiekuńczy, towarzyski, przyjacielski. Nie znosi innych zwierząt tulących się do jego pana. Posiada tak silne uczucia zazdrości że potrafi obrazić się na opiekuna nawet na kilka dni. Znakomity obserwator. Zawsze skory do pomocy.
Zdrobniale: Envyś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 12 sierpnia

ESTON

Eston – imię pochodzi od męskiego imienia amerykańskiego. Eston to typowy indywidualista. Zawsze mocno zaznacza swoją obecność. Eksponuje swoje ego. Posiada cechy przywódcze. Nie jest nudny. Zawsze ciekawy świata i nowych wyzwań. Ma wnikliwy umysł, ceni prywatność i niezależność. Przywiązuje się do rodziny. Kocha ja ponad wszystko.
Zdrobniale: Estuś, Estonik, Esto
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 22 maja

ETI

Eti – imię pochodzi od imienia nordyckiego Eti.
Sunia o tym imieniu jest wrażliwa, spokojna i wyciszona. Jest niezwykle samodzielna i niezależna. Lubi spokój i harmonię życia. Jest ciekawa świata. Kocha podróże i długie spacery. To rozważna i mądra sunia. Nieco zamknięta w sobie. Nie uzewnętrznia swoich uczuć. Potrafi jednak kochać całym sercem. Jest oddana i wierna.
Zdrobniale: Et, Eta,
Znane pieski o tym imieniu _ brak informacji
imieniny: 5 września

EWAN

Ewan – imię nadawane zarówno suniom jak i pieskom. Imię męskie jest pochodzenia celtyckiego, imię żeńskie natomiast pochodzi z języka rosyjskiego. Ewan oznacza łucznik.
Piesek noszący imię Ewan to wrażliwy indywidualista. Lubi chodzić swoimi drogami. To typowy marzyciel i filozof. Lubi samotność. Pragnie niezależności i prywatności. Nie ukazuje swoich uczuć, nie lubi nadmiernych pieszczot. Pragnie prawdziwej przyjaźni i miłości. Zna się na psychice ludzkiej. To znakomity terapeuta.
Zdrobniale: Ewanek, Ewanus, Ewana, Ewanka
Znane pieski o tym imieniu _ brak informacji
Imieniny: 6 listopada

FADO

Fado – bardzo popularne imię dla psa. Pochodzi od portugalskiego słowa fado, co oznacza los, przeznaczenie.
Fado to pies powołany do wyższych celów. Energiczny, dokładny, konsekwentny. Posiada niezwykle prawy charakter. Uwielbia się uczyć. Imponuje mądrością i rozumem. Jest błyskotliwy i inteligentny.  Cechuje go wysoka intuicja, która kieruje się w życiu. Czasami popada w nastrój melancholii. Bez żadnej przyczyny potrafi wątpić, wahać się, uciekać. Uważa, że jemu należy się więcej niż innym. Ma wspaniałe poczucie humoru., ale rzadko sam prosi o zabawę. To wrażliwy i uczuciowy pies. Znakomity przyjaciel i towarzysz.
Zdrobniale: Faduś,
Imieniny: 5 grudnia
Znane pieski o imieniu Fado – brak informacji

FAFIK

Fafik – popularne imię dla pieska. Słowo to nie ma konkretnego znaczenia. Kojarzy się ze słowem pieszczoch.
Fafik to słodki piesek o przyjaznym nastawieniu do ludzi i innych zwierząt. Jest łagodny, radosny, pełny energii, chętny do zabawy. Nie lubi krytyki, boi się krzyków. Uwielbia życie rodzinne. Pragnie być w centrum uwagi. Nie znosi samotności. Jest niezwykle uczuciowy i wrażliwy. Prawdziwy mały przyjaciel. Uroczy i kochany. Lubi pieszczoty i pochwały.
Zdrobniale: Faficzek, Fafuś
Imieniny: 26 stycznia
Znane pieski o imieniu Fafik – brak informacji

Komentarze
Wczytywanie...