Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 277

Prezentujemy dalszą część Wielkiej Księgi Imion dla Psa. Dziś XI część i imiona od Czarka do Dasti. Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego pupila zarejestruj go do KrainyPsa. Miłej lektury. Na zdjęciu śliczna sunia Daisy.

CZAREK

Czarek – imię pochodzi od zdrobnienia imienia męskiego Cezary, pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa: 1. caedere i oznacza ciąć, wycinać. Od tego słowa pochodzi nazwa cesarskie cięcie czyli wycięty z łona matki. 2. Może pochodzić także od słowa caesaries czyli kędzierzawy, o bujnych włosach.
Połączenie tych dwóch znaczeń określa zrównoważony charakter, dobre cechy, opanowanie i dużą siłę przebicia. Czarek to piesek mający mnóstwo przyjaciół. Jest otwarty na świat, dynamiczny, pełny energii. Szybko zyskuje sympatię obcych ludzi. Lubi być źródłem zainteresowania i podziwiania.
Zdrobniale: Czarek, Czaruś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 12 stycznia

CZIKA

Czika – imię pochodzi od cygańskiego słowa czik, czika i oznacza błoto, brud.
Czika to sunia pełna temperamentu, ambitna, zaradna. Potrafi radzić sobie w każdej sytuacji. To taka „skacząca małpka” w pięknym tego słowa znaczeniu. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Aktywność, ruch, spacery, zabawy to jej świat. Zmęczona, uwielbia na chwilę spokojne i ciche miejsce do odpoczynku, aby już za niedługą chwilę znów błyszczeć w towarzystwie. Jest przy tym kochana, śmieszna w swoich wybrykach i przyjacielska.
Zdrobniale: Cziczka, Czikusia
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 2 kwietnia.

CZORT

Czort – imię pochodzi od słowa czart i oznacza złe moce. Czort to synonim słowa diabeł.
Czyżby piesek Czort to taki wcielony diabełek? Można powiedzieć, że to piesek bardzo ruchliwy, aktywny i energiczny. Wszędzie lubi wsadzić swój zgrabny nosek. Jest pewny siebie. Zna swoją wartość. Wymaga wiele od siebie. Ma chłonny umysł, jest niezwykle błyskotliwy. Lubi dominować i nie bardzo lubi słuchać właściciela. Ceni rodzinę i towarzystwo. Nieco buntowniczy, ale przy tym słodki i kochany. Niezwykle inteligentny.
Zdrobniale: Czortuś, Czorcik,
Sławne pieski o tym imieniu:
1. Czarny sznaucerek CZORT prowadzi swoją stronkę o psiej tematyce na Facebooku:  https://www.facebook.com/Czort.pies
Imieniny: 11 października

DJ

DJ – czytaj didżej – imię pochodzi od słowa DJ oznaczającego osobę grającą muzykę na dyskotekach, najczęściej przy pomocy gramofonów.
Dla pieska to imię niecodzienne i niespotykane. Oznacza ruchliwość, głośność i szalony temperament. Pies o tym imieniu jest pewny siebie, energiczny, aktywny. Zaparcie broni swego terytorium. Lubi być w centrum uwagi. Uwielbia pochwały i pieszczoty. Ma znakomita intuicję. To wspaniały towarzysz.
Zdrobniale: DJ – ek, DJ- juś
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 30 grudnia

DAGA

Daga – imię pochodzi od zdrobnienia żeńskiego, skandynawskiego imienia Dagmara i oznacza sławny dzień.
Daga to miła, sympatyczna sunia. Nie lubi bezczynności i nudy. Jest niezmiernie wrażliwa, łatwo ją zranić. W towarzystwie wesoła otwarta i lubiana. Pociąga ją wszystko co posiada głęboką tajemnicę. Często zaskakuje swoimi decyzjami, sama bowiem jest bardzo tajemnicza. Kieruje się w życiu swoimi racjami i intuicją, która nigdy jej nie zawodzi.
Zdrobniale: Dagusia, Dagunia.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 12 grudnia.

DAISY/ DEISY

Daisy/ Deisy – imię pochodzi od angielskiego imienia Daisy. Popularność imienia przyniosła fikcyjna postać z bajki Kaczora Donalda, autorstwa Walta Disneya – kaczka Daisy.
Daisy to sunia o dwóch obliczach. Pierwsze z nich określa jej łagodność, opanowanie, spokój. Drugie natomiast: skłonność do łatwego popadania w złość, niecierpliwość i impulsywność. Nigdy nie wiadomo jak się zachowa. Ma w sobie wiele ciepła i miłości, którymi obdarza całą swoją rodzinę. Zawsze można na nią liczyć. Doskonale wyczuwa potrzeby innych.
Zdrobniale: Daisunia, Daisaczek, Daisuś, Daisusua, Dizi, Disa, Didi.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 stycznia.

DANIELE 13

Daniele 13 – imię pochodzi od nazwy Księgi Daniela ( Dn 13). Stary Testament. Opowiadanie o Zuzannie. Daniel wykazał wówczas nieprawdziwość oskarżenia i zasłynął wśród ludu jako „Wielki” Imię to nie jest spotykane wśród zwierząt.
Piesek, który otrzymał imię Daniele 13 ma cechy łagodne, spokojne i zrównoważone. Jest optymistycznie nastawiony do ludzi. Zawsze można na niego liczyć. Wiele wymaga od innych, ale i od siebie. Pomysłowy, inteligentny i ciekawy świata.
Zdrobniale: Danielek
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 13 marca

DARBYSALD

Darbysald – brak informacji

DARLA APPEL

Darla Appel  – imię dwuczłonowe. Darla wywodzi się od angielskiego imienia Darla. W języku angielskim słowo darla pochodzi od słowa darling co oznacza szanowny, szanowna. Imię zyskało popularność dzięki popularnej bajce Pingwiny z Madagaskaru, gdzie Darla to pawianica mieszkająca w ZOO. Drugi człon imienia: Appel – pochodzi od słowa appel i oznacza wezwanie, wołanie, krzyk, prośbę, apel.
Sunia nosząca takie imię wyróżnia się swoją wrażliwością. W bardzo dobitny sposób potrafi wyrazić swoje emocje. Zna magię życia codziennego i potrafi manipulować swoim opiekunem. Jest niecierpliwa, czasami swawolna. Posiada niespożytą energię. Łatwo popada w złość, ale także szybko przebacza i jest równie kochana i oddana.
Zdrobniale: Darlusia, Darlenka
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 19 sierpnia

DASTI

Dasti – imię wywodzi się od męskiego imienia Dastin, które pochodzi  z języka staroangielskiego i oznacza ciemny kamień. ( dun – ciemny, stan – kamień).
Piesek Dasti jest bardzo optymistycznie nastawiony do życia. Uwielbia zabawy i spacerki. Jest jednak swawolny, niecierpliwy i czasami nieposłuszny. Później potrafi udać niesforne niewiniątko. Wszystkich dookoła informuje o swoim istnieniu głośno szczekając. Ale to wspaniały przyjaciel, kochany i oddany rodzinie piesek. Lubi dominować dlatego potrzebuje stanowczego opiekuna. Uwielbia pieszczoty.
Zdrobniale: Dastinek, Dastinuś, Dastik
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny:19 maja.

Komentarze
Wczytywanie...