Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 343

Dziś, Wielkiej Księgi Imion dla Psa cześć VIII. Przedstawiamy imiona piesków zarejestrowanych w KrainiePsa od imienia Brianne Rees do imienia Carmen. Nie wszystkim imionom przypisane są ich znaczenia. Postaramy się je uzupełniać w miarę dostarczania informacji. Dziś na zdjęciu prezentujemy sunię Bubę z KrainyPsa. Zapraszamy do lektury,

 

BRIANNE REES

Brianne Rees – brak informacji.

BROKI

Broki – imię pochodzenia angielskiego. Wywodzi się od imienia Brok. Imię rzadko spotykane.
Piesek Broki to kulturalny i wymowny pupil. Imponuje rozumem. Jest inteligentny i mądry, dokładny i skrupulatny. Potrafi skupiać na sobie uwagę domowników. Wywiera pozytywny wpływ na otoczenie. Lubi ciepło rodzinne. Kocha dzieci. Ceni dobrobyt.
Zdrobniale: Brokuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 17 sierpnia.

 BRUNO

Bruno – imię pochodzi od imienia męskiego Bruno. Jest to imię germańskie. Brun oznacza niedźwiedź brunatny. Piesek Bruno to wrażliwy domator, nieco marzyciel. Lubi spacery, przyrodę, życie w naturze. To pies aktywny, będący w ciągłym ruchu. Posiada trudny charakter. Wtrąca się i wszędzie wtyka swój nos. Pragnie wyróżniać się, dąży do uznania i poklasku. Posiada bystry umysł, refleks, intuicję. Nieco pyszny. W miłości chce jak najwięcej uczuć. Bardzo lubi pracować. Wykonując powierzone zadania czuje się szczęśliwy. Bruno to pies- przyjaciel na całe życie. Nigdy nie opuści swojej rodziny w potrzebie. Odważny i wierny.
Zdrobniale: Brunuś, Brunek
Imieniny: 17 maja
Znane pieski o imieniu Bruno – brak informacji

 BRUTUS

Brutus – imię pochodzenia rzymskiego. Oznacza głupi, głupek. Było często przydomkiem znanych greckich osób, które nie grzeszyły zbytnią inteligencją. 
Imię Brutus zarezerwowane jest dla dużego, wielkiego, odważnego psa. Brutus to typowy obronny pies. Nie lubi się pieścić i przytulać. Nie jest odpowiedni do małego mieszkania. Jest nieskory do nauki i słuchania komend, ale to bardzo odważny pies umiejący pilnować swojego terenu. Dba o bezpieczeństwo swoich bliskich. Dla obcych nieco fałszywy.
Zdrobniale: Brutusik, Brutusek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 26 kwietnia.

 BRYTAN

Brytan – imię wywodzące się od słowa brytan – silny, duży pies. Według innych znaczeń to pies używany dawniej do walk na arenie.
Pies, który nosi imię Brutan jest wielki, silny, waleczny. To olbrzymi pies o dużej głowie i krótkiej szyi. Najczęściej mieszkający w budzie na łańcuchu. Jego głównym zadaniem jest obrona terytorium i bezpieczeństwo rodziny. To pies aktywny i energiczny. Znakomity obrońca i przyjaciel rodziny.
Zdrobniale: Brytanik.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 30 pażdziernika

BUBA

Buba –imię żeńskie niewiadomego pochodzenia. Według słownika sloganu słowo buba oznacza małą katastrofę, wypadek, odjazd, wybuch.
Imię Buba nadawane jest zarówno suniom jak i pieskom. Oznacza pieska ciekawskiego, lubiącego przygody i ciągle pakującego się w kłopoty. Ma jednak wiele szczęścia bo z tych niespodziewanych tarapatów wychodzi zawsze cało. To piesek o życzliwym i miłym usposobieniu. Aktywny i energiczny, pragnie być w centrum uwagi.
Zdrobniale; Bubasek.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 11 maja

CAMPARI

Campari – imię wywodzi się od nazwy jednego z najbardziej popularnych na świecie drinków. Chętnie podawany jest jako aperitif przed posiłkiem.
Imię oznacza słodycz, przyjemność, uspokojenie. Piesek noszący to imię charakteryzuje się pięknym wyglądem, serdecznym i miłym usposobieniem. Jest oazą spokoju i miłości. Znakomity przyjaciel w trudnych sytuacjach.
Zdrobniale: Camparik, Camparuś.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 22 maja 

CANDRAHIC

Candrahic – brak informacji

CARINA MEEHAN

Carina Meehan – brak informacji

CARMEN

Carmen – inaczej też Karmen – imię pochodzi od żeńskiego, hiszpańskiego imienia Carmen i oznacza pieśń.
Sunia o tym imieniu jest duża, energiczna, zdecydowana w działaniu. Jest niezwykle uparta, dąży zawsze do wyznaczonego celu. Bardzo uczuciowa. Dla niej życie bez miłości i oddania traci sens. Kocha, chce być kochana i uwielbia być blisko swego opiekuna. Czasami zaborcza. Nie wybacza doznanych krzywd. Pamiętliwa.
Zdrobniale: Carmenka, Carmusia, Carmina, Carme.
Sławne pieski o tym imieniu –  brak informacji.
Imieniny: 16 lipca

Komentarze
Wczytywanie...