Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 183

 Księga XIV. Imię dla Psa. Wielka księga Psich Imion. Co oznacza? Jakie imię wybrać dla szczeniaczka? To już ponad 100 zaprezentowanych imion dla pupila. Dziś prezentujemy imiona od Dynamitu do Elmo. Zapraszamy do lektury. Na zdjęciu Piesek Dyzio

 

DYNAMIT

Dynamit – imię pochodzi od słowa dynamit. Oznacza materiał wybuchowy otrzymywany z mieszanki nitrogliceryny i ziemi okrzemkowej.
Piesek o tym imieniu jest szalony, zwariowany, niespokojny, czasami narwany i impulsywny. Jest prędki i porywczy. Mówi się o nim, że jest w gorącej wodzie kąpany. Jest niecierpliwy, żywy i zapalczywy. Posiada dziki charakter. Czasami nie panuje nad sobą. Jest jednak przy tym bardzo wrażliwy i kochany. Jak coś zbroi przychodzi i przytula się do opiekuna jakby chciał powiedzieć, nie chciałem, taki już jestem i nic nie poradzę. Mądry i inteligentny.
Zdrobniale: Dynamiś, Dynamitek, Dynaś.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 30 listopada

DYZIO

Dyzio – imię pochodzi od zdrobnienia greckiego, męskiego imienia Dyzma. Dysme oznacza zachód słońca, dyo – zachodzić. Dyzma to imię tego, który narodził się o zachodzie słońca.
Do popularności tego imienia wśród zwierząt przyczyniła się bajka Disneya „ Siostrzeńcy Donalda” Jednym z nich był Dyzio (chodził w niebieskim ubranku).
Dyzio to słodki rozrabiaka. To wesoły i zabawny piesek. Nie lubi się przemęczać, unika pracy, woli wygodne życie bez trosk i kłopotów. Jest niezwykle romantyczny i wrażliwy. Prawdziwy marzyciel podobny do bohatera z wiersza J. Tuwima „ Dyzio marzyciel” To piesek, na którego nie można się gniewać. Jego oczy są pełne miłości i odwzajemnionych uczuć.
Zdrobniale; Dyziuś, Dyziek, Dyź, Duduś, Dyziaczek
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 13 marca

DŻASMIN

Dżasmin ( Jasmin) – imię pochodzi od imienia Jasminne. Perskie słowo jaśmin w języku arabskim oznacza nazwę krzewu jaśmin czyli dar od Boga. Imiona te nadawane są i pieskom i suniom. Oznaczają silny charakter. Pieski o tym imieniu są wytrwałe, cierpliwe, ambitne, dążą do celu. To mądre, inteligentne zwierzęta. Uwielbiają naturę, długie spacery i zabawy na powietrzu. Kochają zapach kwiatów i krzewów. Nie ukazują specjalnie swoich uczuć, ale bardzo kochają swoich opiekunów. Są oddane, opiekuńcze i przyjacielskie.
Zdrobniale: Dżasminek, Dżasmi, Dżasmiś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 24 listopada

DŻEFI

Dżeffi  ( Jefi) – imię pochodzi od skrótu  angielskiego imienia Jeffrey. Imię bardzo często spotykane w Anglii. Jeffrey pochodzi od niemieckiego imienia Gottfried i oznacza palec Boży, Boże pokoju, Rozejm Boży.
Pieski o tym imieniu są bardzo roztropne, zrównoważone, inteligentne i mądre. Są opanowane, spokojne i oddane opiekunowi. Lubią spokój, rodzinną harmonię, poukładane życie. Nie znoszą kłótni i zbytnich hałasów. Bardzo przywiązane do całej rodziny ale uwielbiają swojego opiekuna. Nie znoszą zmian i przeprowadzek. Zawsze można na nie liczyć.
Zdrobniale: Dżefuś, Dżefiś, Dżef
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 14 grudnia

DŻEKI

Dżeki  ( Jack) – imię pochodzi od męskiego imienia Jack.
Dżeki to twórczy i pewny siebie pies. Jest niezwykle energiczny, wybuchowy, dlatego też często wchodzi w konflikt z otoczeniem. Uważa się za autorytet, nie bardzo chce się podporządkować, szczególnie innym zwierzętom. Wymaga stanowczego opiekuna. Dobrze wychowany jest wspaniałym przyjacielem. Lubi towarzystwo, chce być w centrum uwagi. Kocha podróże. Uwielbia swoją rodzinę. Kocha dzieci. Potrafi się z nimi bawić. Zabawa jednak wymaga nadzoru ponieważ Dżeki to pies o zmiennym usposobieniu.
Zdrobniale: Dżekuś, Dżek, Dżekiś
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 10 lutego

DŻESTER

Dżester ( Chester ) – imię pochodzi od angielskiego imienia męskiego Chester.
Pies o tym imieniu szybko podejmuje decyzje. Jest impulsywny i wybuchowy. Nieco uparty. Próbuje narzucać swoje zdanie. Często wszczyna konflikty. Jest nieco zarozumiały i pyszny. Mało tolerancyjny. Jest to piesek, który lubi spokój i zgodę. Nie lubi jak mu się przeszkadza. Kocha na zawsze. Może nie zawsze okazuje swoje uczucia ale jest bardzo mocno związany z rodziną. To wspaniały towarzysz. Lubi jednak chadzać swoimi ścieżkami.
Zdrobniale: Dżesterek, Dżestuś,
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 19 kwietnia

EASY

Easy – imię pochodzi od angielskiego słowa easy i oznacza spokojny, nietrudny, niekłopotliwy, niełatwy.
Easy to taki psi filozof, myśliciel. Pragnie prowadzić beztroskie życie i na ogół mu się to udaje. Nie przejmuje się niczym. Wszystko zawsze ma przemyślane. Nic nie robi spontanicznie. Uwielbia odpoczywać. Ma wówczas czas na rozmyślania. Spokojny, raczej powolny. Wszystko zawsze przychodzi mu z łatwością. Jest kochany przez wszystkich. Sam także odwzajemnia uczucia. To mądry, inteligentny i dobrze ułożony pies.
Zdrobniale Easki, Easky, Eas
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny : 3 maja

ELLIE

Ellie – imię pochodzi od zdrobnienia angielskiego, żeńskiego imienia Ellen.
Sunia o tym imieniu jest mądra i inteligentna. Ma spokojne usposobienie. Pogodna, troskliwa i bardzo wrażliwa. Potrzebuje dużo miłości i opieki. Rewanżuje się tym samym. Nie znosi samotności, krzyków i hałasów. Znakomita obserwatorka życia rodzinnego. Wspaniała matka dla szczeniąt i wspaniała opiekunka dla dzieci. Kocha zabawy i pieszczoty.
Zdrobniale: Elluś, Elli
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny 5 czerwca

ELMA

Elma – imię pochodzi od angielskiego słowa elma i oznacza silnej woli protektor.
Elma to sunia wytrwała, wie czego chce. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Potrzebuje wsparcia opiekunów. Może być bowiem zakompleksiona. Trudno wyraża swoje uczucia i emocje. Jest spokojna i opanowana, nie reaguje spontanicznie. W zaskakujących i niepewnych sytuacjach usuwa się na dalszy tor. Wszystko stara się przeżywać w samotności. Nie znosi jak się jej przeszkadza. Jest kochana i doceniana przez wszystkich.
Zdrobniale: Elmusia, Elmuś, Elmi
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 12 kwietnia

ELMO

Elmo – imię pochodzenia męskiego Elmo. W języku angielskim oznacza umiłowany, oddany, bezinteresowna miłość.
Elmo to piesek łatwo wzbudzający zaufanie. Posiada charyzmę i wewnętrzną siłę. Nie chce i nie potrafi uzewnętrzniać uczuć. Cechuje go empatia, zaufanie, rozwaga. To pies uwielbiający dominację. Ceni prywatność, niezależność. Na spacerach sam wybiera kierunek marszu, dlatego potrzebuje stanowczego opiekuna. Uparty, woli samotność od towarzystwa. Kocha bezinteresownie. Niezwykle oddany rodzinie. Wspaniały towarzysz.
Zdrobniale: Elmuś, El
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji
Imieniny: 29 marca

Komentarze
Wczytywanie...