Imię dla psa. WIELKA KSIĘGA PSICH IMION.

0 334

Dzisiaj I część „Wielkiej Księgi Imion dla Psa”. Imiona piesków ułożone są alfabetycznie. To pierwsze 10 imion (na literę A),  piesków zarejestrowanych w KrainiePsa. Na zdjęciu sunia Abi z KrainyPsa. Miłej lektury. W następnej części dalsze informacje na temat imion na literę A. Właścicieli piesków: Anzo, Artia i Audrey prosimy o przesłanie wiadomości dotyczących znaczenia  imion ich pupili. Brakuje nam na ten temat informacji.

ABBY

Abby – fikcyjna postać z telewizyjnego programu: Ulica Sezamkowa. Abby Cadabby to wróżka, która potrafi pojawiać się i znikać.
Pieski noszące imię Abby to mądre, zdolne i chętne do nauki sunie. Uwielbiają życie rodzinne, chcą być chwalone i rozpieszczane. Niezwykle przyjacielskie i opiekuńcze. To urodzone dyplomatki, pewne siebie, chętnie podejmują decyzje. Obdarzone są niezwykłą intuicją.
Zdrobniale: Abbusia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 22 stycznia

ABI

Abi – imię pochodzi od zdrobnienia żeńskiego, biblijnego imienia Abigail.  Oznacza „ mój ojciec się uradował”
Sunia o tym imieniu jest pewna siebie, szczera i energiczna. Posiada nienaganne maniery, ceni dobrobyt i wygodę. Lubi ciepło domowego ogniska, wymaga nieustannej uwagi. Potrzebuje jednak odpowiedniego postepowania ze strony opiekuna. Wywiera pozytywny wpływ na otoczenie. Pragnie być autorytetem. Jest przy tym uparta i zachowawcza. Lubi kontakt z naturą. Jest przyjacielska, mądra, obdarzona intuicją. Ma tendencję do okazywania zazdrości.
Zdrobniale: Abinia, Abisia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 16 sierpnia.

ADA

Ada – imię pochodzenia żeńskiego. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza „ stroić się, upiększać się”. Ada to imię zaczerpnięte z Biblii.
Sunia o tym imieniu posiada silną psychikę. Jest przekorna i uparta. Budzi jednak wielką sympatię. Kocha rodzinę, ale nie pozwoli się zdominować. Powinna posiadać zdecydowanych opiekunów, w przeciwnym razie weźmie los rodziny w swoje łapki. Potrafi bardzo szybko owinąć sobie rodzinę wokół ogona.  Wymaga odpowiedniego szkolenia. Łatwo się denerwuje. Jest nieco uciążliwa dla otoczenia. Dobrze wychowana jest przyjacielska, kochana i samodzielna.
Zdrobniale: Adusia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 5 lutego.

AFRA

Afra – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Imię oznacza osobę pochodzącą z Afryki.
Sunia o tym imieniu jest odważna, silna, bezpośrednia i opiekuńcza. Lubi walkę i ciągłe starcia. Dąży do wyznaczonych celów. Jest dominująca, czasami leniwa, szlachetna, dumna. Lubi zwracać na siebie uwagę, potrafi się wywyższać. Posiada niezwykłe poczucie humoru. Jest wspaniałomyślna, serdeczna, czasami naiwna. Jest łasa na pochlebstwa. To niezwykle inteligentna, kochana i mądra sunia.
Zdrobniale: Afrunia, Afrusia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 6 marca.

AICHA/ AISZA/ AISHA

Aicha/ Aisza/ Aisha– imię żeńskie, pochodzenia arabskiego. Oznacza „ kobietę żyjącą” Popularność imienia pojawiła się od singla algierskiego wokalisty Khalenda. Tematem piosenki jest miłość pewnego mężczyzny do tytułowej Aichy. Powstała także polska wersja – zespołu Magma.
Sunia o tym imieniu szuka porozumienia z otoczeniem. Jest spokojna, praktyczna i łagodna. Cechuje ją duża wrażliwość i intuicja. Ceni bezpieczeństwo rodzinne i poukładane relacje z bliskimi. Jest mało aktywna. Długo przyzwyczaja się do nowych miejsc i osób. Lubi kontakt z naturą. Błyskotliwość nie jest jej mocną strona. Ceni dobrobyt i wygodę. Kocha na całe życie.
Zdrobniale: Aiszka.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 11 listopada

AKON

Akon – imię zaczerpnięte od męskiego imienia Akon, senegalskiego rapera i piosenkarza. Najbardziej znany jego utwór to Lonely z 2004 roku.
Piesek o tym imieniu jest wesoły, uczynny, rodzinny. Czasami nieco sztywny w swoim zachowaniu. Ceni przyjaźń, uważnie dobiera przyjaciół. Niezwykle oddany rodzinie. Jest jednak zaborczy, dąży do podporządkowania osób słabszych. Zawsze zdyscyplinowany, pracuje w określonym celu. Jest uczuciowy i pamiętliwy.
Zdrobniale: Akonek, Akoncio.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 10 czerwca

AKSEL/ AXEL

Aksel/ Axel – imię męskie, pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od biblijnego imienia Absalon. W języku hebrajskim Abishalom oznacza  „moim ojcem jest pokój”
Aksel to pies optymista. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle mądry i aktywny. Z każdej sytuacji odnajdzie dla siebie i swojej rodziny bezpieczne wyjście. Zaraża otoczenie swoją energią i chęcią do działania. Jest przyjacielski, oddany i wierny.
Zdrobniale: Akselek, Akseluś.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 23 października

ALEX/ALEKS

Alex/Aleks – skrót imienia Aleksander. Imię pochodzenia greckiego. Oznacza „obrońcę mężów”
Pies Aleks ceni ład, konserwatyzm, porządek i tradycje. Nie lubi nowości, zmian, przeprowadzek. Jest odważny, wytrwały i zdyscyplinowany. Ma swoje plany do których nieustannie dąży. Ceni porządek i prostolinijność.  Wobec ludzi nieufny. Ceni tylko swoją rodzinę. Jest jej niezwykle oddany i chętny do pomocy. Kocha na zawsze.
Zdrobniale: Aluś, Aleksik.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 12 lutego

ALI

Ali –– imię męskie pochodzenia arabskiego, o znaczeniu „ wysoki”
Pies o tym imieniu szybko dostosowuje się do nowej sytuacji. Posiada bogatą osobowość. Jest pewny siebie, czasami despotyczny, wierny zasadom i rodzinie. Jest przy tym czuły, wierny, niezależny. Często zaskakuje swoimi decyzjami. Ceni spokój i ciepło rodzinne.
Zdrobniale: Aliś.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 14 października

ALISA

Alisa – imię żeńskie pochodzące z języka hebrajskiego, oznacza „wielkie szczęście”
Sunia o tym imieniu jest samodzielna, inteligentna i ciekawa świata. Uwielbia podróże i samotne wędrówki. Zawsze wierna swojej intuicji. Wszystko lubi sprawdzić sama, wszystkiego spróbować. Kocha swoją rodzinę. Jest jej wierna i oddana. Ceni domowe ognisko, spokój, miłość. Jest niezwykle wrażliwa. Łatwo ją zranić.
Zdrobniale: Aliska, Alisia.
Znane pieski o tym imieniu – brak informacji.
Imieniny: 21 czerwca.

 

 

Komentarze
Wczytywanie...