I ROCZNICA KRAINYPSA

0 446

Dziś 11 sierpnia 2013 roku o godz. 12,00 mija rok od wdrożenia do Internetu naszego Portalu KrainaPsa. Przypominamy, że inspiracją do powstania Portalu była nasza kochana Sara, piesek rasy sznaucer miniaturowy.

Sara

Pokrótce przytaczamy słowa, jakie wówczas nam towarzyszyły:

Masz psa. – napisaliśmy w artykule na blogu krainapsa – Cieszysz się jak zrobi coś fajnego. Dajesz mu jeść. Nagradzasz smakołykami. Wyprowadzasz na spacer. Bawisz się z nim. Przytulasz się do niego. Uczysz go. Rozmawiasz z nim. On merda do ciebie wesoło ogonem. Przynosi piłeczkę. Wita radośnie, gdy wracasz do domu. Drapie łapką, gdy czegoś chce. Pociesza cię, gdy jesteś smutny.
I tak biegnie dzień za dniem.

Ale nadchodzi taki dzień…

Ale nadchodzi taki dzień, w którym twój ukochany piesek nie chce jeść.  Nie ma ochoty na zabawę. Na spacer musisz go wynosić na rękach. Nie ma siły. Leży w swoim legowisku smutny i otępiały.
Nie umie ci powiedzieć, co go boli. Lekarze nie potrafią postawić diagnozy.
Martwisz się. Martwisz się, co raz bardziej. Nie umiesz mu pomóc.
I w tej chwili zdajesz sobie sprawę jak bardzo jest ci bliski. Jaki jest kochany. Trudno wyobrazić sobie życie gdyby go zabrakło. A przecież to pies. Dla ciebie więcej niż pies. Więcej niż przyjaciel. To członek rodziny.

W poszukiwaniu ratunku

Potrzebujesz merytorycznego wsparcia. Szukasz informacji. Ratunkiem jest Internet. Branże skupiające wiedzę i doświadczenie odnośnie życia psów nie dają ci jednak informacji i wsparcia. Zdajesz sobie sprawę jak niewiele wiesz o życiu swojego pupila, jak niewiele oprócz ciebie i twojej rodziny ma twój ukochany piesek.

Myślisz, że ciebie to nie spotka!?

Tak właśnie myślisz. A jednak spotkało. Spotkało także nas. Kiedy w styczniu 2012 roku zachorowała nasza ukochana Sarunia świat kręcił się tylko wokół niej. Wokół psów, piesków i weterynarzy. Zdaliśmy sobie sprawę jak smutny jest dom, kiedy Sara nie szczeka, nie wita nas w progu, nie bawi się, nie zaczepia.

Jak powstał Portal krainapsa.pl?

Pomysł zrodził się na początku lutego 2012 roku, kiedy Sarunia leżała chora. Początkowo miał to być tylko portal społecznościowy z profilem pieska, szukaniem znajomych i ich życiem w wirtualnej, pięknej krainie psa. Później wraz z polepszaniem się zdrowia Sary, Serwis poszerzał się o dodatkowe funkcje i składniki: Centrum informacji z opisem 357 ras, artykułami o zdrowiu, wychowaniu, opiece, szczeniaczkach, adopcji. Powstały 4 blogi tematyczne i sklep internetowy.

Co było inspiracją do powstania Portalu Krainapsa?

Oczywiście nasza kochana Sara, piesek rasy sznaucer miniaturowy. To ona dała nam pomysł i siłę do pracy nad tym wielkim portalem społecznościowym. Dziś cieszymy się podwójnie. Sara jest zdrowa, a my oddajemy Serwis dla użytkowników. Jesteśmy miłośnikami wszystkich psów i piesków. Zapraszamy wszystkich właścicieli i opiekunów do wspólnej zabawy w Portalu Krainapsa.pl   – tak napisaliśmy ponad rok temu.

Sara

Po ponad 6 miesięcznej ciężkiej pracy oddaliśmy Portal dla naszych użytkowników. Serwis cały czas rozwija się i powiększa. Mamy zarejestrowanych 1917 piesków. W galerii znajduje się ponad 2350 zdjęć piesków. Cały Portal liczy ponad 10 tys. stron. Każdy opiekun pieska znajdzie tu coś dla siebie. Jest Centrum Informacji, 4 blogi o różnej psiej tematyce. Konkursy, zabawy, cenne porady weterynarza. Całość uzupełnia mały sklepik internetowy z legowiskami, ubrankami i zabawkami dla piesków. A specjalnie dla piesków przygotowaliśmy taki PSI FACEEBOK czyli PSIĄ KRAINĘ. Każdy piesek znajdzie tu coś dla siebie. Może realizować swoje zainteresowania, poznawać przyjaciół i szczekać o wszystkim. Od miesiąca lipca szukamy także domów i rodzin dla piesków przebywających w schroniskach. Głośno krzyczymy i potępiamy  złe traktowanie naszych czworonożnych przyjaciół.

Dla wielu słów kluczowych KrainaPsa znajduje się na pierwszych miejscach w wyszukiwarce GOOGLE.

A teraz statystyka naszego Portalu zapisana przez Google Analytics

Portal KrainaPsa odwiedziło ponad 150 000 użytkowników. Przekroczyliśmy milion sto pięćdziesiąt tysięcy odsłon  (1 150 000). W miesiącu lipcu 2013 zanotowaliśmy: 195 509 odsłon i 27 245 odwiedzin.
W chwili obecnej w miesiącu sierpniu codziennie przekraczamy liczbę odwiedzin powyżej 1000, a liczbę odsłon powyżej 6500. Są dni, kiedy pobijamy liczbę 1200 odwiedzin i ponad 7500 odwiedzanych stron. Liczby te rosną z miesiąca na miesiąc.

 

Portal KrainaPsa odwiedzają użytkownicy z całego świata. Google Analytics zarejestrował odwiedzających ze 101 państw.

Najwięcej odwiedzających pochodzi oczywiście z Polski – 89,6%,
a następnie uplasowały się takie państwa jak:
Niemcy -2,22%, Anglia – 1,98%, USA – 1,20%, Irlandia, Niderlandy, Norwegia, Francja, Belgia, Szwecja, Włochy, Dania, Canada, Australia, Węgry, Hiszpania, Austria, Szwajcaria, Litwa, Grecja, Czechy, Portugalia, Słowacja, Chorwacja, Finlandia, Cypr, Ukraina, Islandia, Turcja, India, Rosja, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Brazylia, Izrael, Jersey, Chiny, Słowenia, Białoruś, Luksemburg, Argentyna, Filipiny, Japonia, Litwa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Armenia, Hong Hong, Północna Korea, Wietnam, Afganistan, Egipt, Indonezja, Kolonia Irlandii- Isle of Man, Malta, Meksyk, Pakistan, Północna Afryka, Bośnia i Hercegowina, Columbia, Kolonie Francji – Guernsey, Macedonia, Boliwia, Algieria, Sri Lanka, Maroko, Mołdawia, Mauritius, Nowa Zelandia, Paragwaj, Tajlandia, Tunezja, Uzbekistan, Andora, Angola, Bahama, Chile, Costa Rica, Ekwador, Estonia, Ghana, Nowa Gwinea, Haiti, Iran, Jordan, Kenia, Kazachstan, Liban, Libia, Malezja, Nigeria, Nikaragua, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur, Syria, Tajwan, Uganda, Kosowo, Jemen

 

A teraz statystyki z polskich miast

Najwięcej użytkowników pochodzi z Warszawy – 28 175 tj. 18,87%, ·
Następnie z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Katowic, Łodzi, Gdańska, Lublina, Szczecina, Bydgoszczy, Białystoku, Rzeszowa, Kielc, Gliwic……..

Z miast poza granicami Polski prym wiodą:

Londyn – 734, New York, Sydney, Nottingham, Chicago, Lingen, Hamburg, Sztokholm, Oslo…..

Ogółem posiadamy użytkowników z 2652 miejscowości.

Strony najbardziej odwiedzane to:

  1. Rasy psów
  2. Dział: Różne, a w nim Imię dla psa
  3. Dział: Opieka
  4. Dział: Zdrowie

 

W naszej Psiej Społeczności występuje prawie 1000 różnych imion piesków.

Dziś podajemy 12 najbardziej popularnych imion w krainie:

Sonia – 22,  Luna –  19,   Sara –   13,   Max –   12,   Daisy  – 11,  Ares   –    8,   Maja  –    8,  Puszek –  8,  Perełka – 8,  Puszek – 7 , Mika  – 7, Brutus  – 7.

W przygotowaniu jest Wielka Księga Psich Imion wyjaśniająca pochodzenie  i znaczenie imienia.  Już wkrótce ukaże się na Portalu. Ponadto w przygotowaniu są także opisy wszystkich psich chorób.  Wkrótce także modernizacja Portalu. Wszystko z myślą o naszych kochanych pupilach i ich opiekunach.

Dziś z okazji wspólnie spędzonego roku na Portalu dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom i wielbicielom za zaufanie, za wspólne spędzanie czasu, za cenne uwagi i za to, że po prostu jesteście z nami. DZIĘKUJEMY

 

Kochani zaczynamy II rok pracy

 

 

Zapraszamy pieski i ich opiekunów i wszystkich miłośników tych cudownych czworonożnych przyjaciół do KrainyPsa

Jesteśmy na Faceeboku https://www.facebook.com/KrainaPsa  – polub nas bo jesteśmy fajni

Jesteśmy także na NK  http://nk.pl/#profile/43651430  – dołącz do naszej społeczności

Administratorzy. Zielona Góra 11 sierpnia 2013, godz. 12,00

 

 

Komentarze
Wczytywanie...