Francuski piesek

0 379

Według różnych badań statystycznych, we Francji żyje najwięcej psów w Europie, biorac pod uwagę liczby ludności kraju. Podobno także,  co czwarta rodzina ma w domu pieska.

A jak żyje się naszym czworonożnym pupilom we Francji?

Francuzi bardzo dbają o potrzeby psa. Zapewniają mu wygodne życie, pełne luksusu i wytworności. Wydają na swojego pupila sporo gotówki. W ostatnich latach we Francji kwitnie biznes dla czworonożnych przyjaciół. Powstało wiele salonów piękności, domy mody, hotele, ciastkarnie i sklepy z wyszukanymi akcesoriami dla psów. Wyglądem niczym nie różnią się od salonów i sklepów dla ludzi.
Wielu restauratorów i hotelarzy wprowadziło do swoich kart – usługę: pobyt z psem, oczywiście za dodatkową i wcale nie małą opłatą. Francuskie pieski są zadbane, rozpieszczone i modnie ubrane.
Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają różnorodne polisy ubezpieczeniowe dla psiaków. W dużych miastach pieski mają swoje cmentarze. Według prawa francuskiego pieska do 35 kg można pochować we własnym ogrodzie.

Oprócz praw opiekunowie psów mają także swoje obowiązki:

1. Spacer tylko i wyłącznie na smyczy.
2. W samochodzie przewożone mogą być tylko w torbach, klatkach lub odgrodzone siatką tak, aby nie stwarzały zagrożenia kierowcy.
3. Obowiązkowo zaczipowane.
4. Wykastrowane lub wysterylizowane, jeśli nie są psami hodowlanymi. Jeżeli są psami hodowlanymi zabiegi te robi się w wieku 8-10 lat w zależności od rasy i zdrowia psa.
5. Obowiązuje zakaz wchodzenia z psami na plażę w okresie letnim.
6. Zakaz wprowadzania pupili do wielu francuskich parków.
7. Zakaz wchodzenia piesków do supermarketów.
8. Obowiązkowo sprzątanie psich odchodów pod rygorem kary nawet 300 Euro.

Pomimo wielkich kar za pozostawienie psich odchodów, Francuzi z reguły nie sprzątają po swoich pupilach. Można rzec, że bardziej porządni w tej dziedzinie są Polacy. W dużych aglomeracjach miejskich na ulicy „walają” się psie kupy. Rocznie wypłaca się olbrzymie odszkodowania dla mieszkańców za poślizgniecie się na psich odchodach.

Pomimo wielkiej miłości do psów Francuzi porzucają je wówczas, gdy staną się im niepotrzebne i niewygodne. Najczęściej w okresie przed wakacyjnym.
Skąd my to znamy????????

Na zdjęciu pies rasy francuskiej-  Papilon. Zobacz rasy psów:  http://www.krainapsa.pl/rasy-psow

Komentarze
Wczytywanie...