Dragon ostrzega przed pożarem.

0 332

Historia z cyklu: Mali, zwykli bohaterowie.

DRAGON. Piesek 8 letni. Przygarnięty przez kilka rodzin. Mieszkał na posesji domu w Poznaniu. Jego domem była stara, rozpadająca się buda. Uwiązany na łańcuchu, pilnował dobytku wszystkich mieszkańców domu.

Pożar

Pewnego wieczoru, w stojącej obok domu i budy szopie, wybuchł pożar. Dragon wszystkimi siłami zerwał łańcuch przy budzie i popędził do budynku mieszkalnego. Tak długo uderzał łapami w okna domowników, aż ich obudził. Uratował kilkanaście osób przed zgubnymi skutkami pożaru.

Co dalej z Dragonem?

Rodziny wyprowadziły się ze spalonego domu. Dragona  nikt ze sobą nie zabrał. Dlaczego? Nie wiadomo. Bohaterski piesek trafił do schroniska. Po kilku dniach zabrał go stamtąd pan Jacek, przyjaciel jednego z lokatorów spalonego budynku. Dragon wrócił  do swojej starej budy. Nowy opiekun przychodził do niego codziennie, karmił go i wyprowadzał na spacer. Pewnego dnia Dragon uciekł i wpadł w kłusownicze wnyki. Lekarz weterynarii przez kilka tygodni leczył jego rany. Po tym wypadku, pan Jacek zaczął szukać dla niego domu.

Psi Bohater 2011

Pod koniec 2011 roku, pan Jacek zgłosił Dragona do konkursu fundacji Pomóżmy razem. Piesek został laureatem w kategorii „Amator” Otrzymał tytuł Psiego Bohatera 2011. Wkrótce odmieniło się jego życie. Znalazł dom. Ludzie, którzy zaadoptowali pieska zachowali anonimowość.
Wierzymy, że Dragon znalazł ciepłą i kochającą rodzinę.

Łapka Dragon od wszystkich piesków z KrainyPsa.

Źródło: www.fakt.pl

Komentarze
Wczytywanie...